Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi üks
stipendiumidest, Tiina Mõisa edukale naisdoktorandile suunatud preemia, läks sel
aastal Peruust pärit TTÜ Geenitehnoloogia instituudis teadurina töötavale
doktorandile.
Maria Cecilia Sarmiento Guerini doktoritöö teema käsitleb RNA vaigistamist (geenide väljalülitamise protsessi), millel on suur perspektiiv nii molekulaarbioloogias kui ka meditsiinis, näiteks viirushaiguste ravis ja vähiteraapias, teatas ülikool.
Cecilia Sarmiento juhendaja, TTÜ geenitehnoloogia instituudi professori Erkki Truve sõnul on antud valdkonnaga maailmas tegeldud umbes 10 aastat ja möödunud aastal pälvis see isegi Nobeli preemia. RNA vaigistamise, ehk geenide väljalülitamise mehhanismi on võimalik rakendada muuhulgas erinevate haiguste raviks.
37-aastane Sarmiento asus Eestisse elama juba kümme aastat tagasi. 2004. aastast töötab ta TTÜ geenitehnoloogia instituudis, kus tegeleb ka oma doktoritööga. Cecilia sõnul, kes räägib eesti keelt peaaegu laitmatult, on töö- ja õppeaeg Eestis olnud talle sedavõrd meeldiv ning Eesti teaduse tase just molekulaarbioloogias ja geenitehnoloogias niivõrd kõrge, et ta kaalub ka oma tuleviku sidumist teadustööga Eestis.
SA TTÜ Arengufond on 2006/2007 õppeaastal maksnud Tallinna Tehnikaülikooli tudengitele kokku pea 90 stipendiumit kogusummas ligikaudu 2 miljonit krooni.
Tiina Mõisa doktoriõppe stipendium on asutatud 2005. aastal ja tähendab 50 000 krooni eraldamist igal õppeaastal ühele TTÜ matemaatika-loodusteaduskonna doktoriõppes õppivale edukale naistudengile. Tiina Mõis on pälvinud ka 2005. aastal tiitli "TTÜ Aasta Vilistalane".