Shanghai börsi jõuline areng, kus börs on
aasta algusest tõusnud üle 80%, paneb juba paljusid Hiina börsimulli pärast
muretsema.
"Näha on selgeid mulli tekkimise märke," ütles SEB juhtiv analüütik Klas Eklund Rootsi majandusportaalile di.se.
Hiina majandus jätkab kasvamist. Riigi majanduskasv oli aasta esimeses kvartalis 11%. Eelmisel nädalal teatas riigi keskpanga juht Zhou Xiaochuan, et on tekkiva börsimulli pärast mures. Hiina valitsuselt oodatakse nüüd meetmeid, mis jahutaksid maailma suurima käibega aktsiaturgu.
8. mail avasid börsimaaklerid Hiina investoritele ligi 390 000 uut kontot. See on Bloombergi andmetel kogu ajaloo suurim number.
CSI 300, indeks, milles sisaldub 300 suuremat Hiinas börsil noteeritud ettevõtet, on aastavahetusest alates tõusnud 82% võrra ja Ameerika investeerimispank Goldman Sachsi hinnangul on seal peagi oodata langust, kuna Hiina ettevõtete aktsiad on liiga kallid.
Hiina börside langus võib aga levida ka mujale maailma.
Klas Eklundi sõnul on raske öelda, millal ja kui palju hinnad langevad, kuid liikumisi tuleb nii üles- kui allapoole, nii et paljud saavad sellega kõrvetada.
Seotud lood
Suprema Varahalduse strateeg Peeter Koppel
ütles kommentaariks võimaliku Hiina börsimulli lõhkemise kohta, et
madalad intressimäärad soosivad erainvestorite hordide rünnakut kohalikule
aktsiaturule ostma A-aktsiaid.
Hiina valitsus utsitas investoreid ennast
harima ja arvestatama aktsiaspekulatsioonide riske, et lasta õhku välja Hiina
mullitavast aktsiaturust.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.