Riigikogu ja koduparteiga lõpparve teinud
Olari Taal peab praegust Riigikogu liikmete kuluhüvitiste süsteemi alandavaks.
Taal ei toonud Riigikogu raamatupidamisse ühtegi tšekki ega söögiarvet.
Küll kasutas ta kütusekaarti kuus umbes 3000-4000 krooni eest, kirjutas Äripäev.
"Kuluhüvitiste süsteem on väga vale süsteem. Süsteem, kus tuleb esitada tšekke, on ilge usaldamatus. See on alandav ja ühele endast lugupidavale riigile sobimatu. Kui riik tahab, siis olgu nagu äris, kus antakse kuus kasutada mingi konkreetne summa. See ei tohiks käia mingi usaldamatuse ja tobeda tšekisüsteemi alla. Või siis on esinduskulu palga sees," räägib Taal.
Ta lisab, et reaalselt on esinduskulud siiski olemas.
"Ka mul olid need, kuid pidasin endale alandavaks viia tšekke. Kulutused on kindlasti olemas, kuid sean kahtluse alla suuruse. Kas ta iga kord 12 000 krooni kuus on, on iseasi," ütleb Taal.
Seotud lood
Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid ütles Brüsselis aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et igas euroopalikus asutuses on põhjalik kontroll esinduskulude üle. Tema sõnul tuleb Eestis kiiresti kuluhüvitiste kontrollisüsteem tekitada.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.