Homme toimuval Euroopa Liidu ja Venemaa
tippkohtumisel ei saa kummagi poole esindajatel kerge olema. Euroopa Liidu
eesistujal Saksamaal on raske ülesanne alustada uue partnerluskokkuleppe
läbirääkimisi.
Läbirääkimised teevad rakseks Moskva arvates mõnede uute liikmesriikide sobimatu käitumine, kirjutas The Financial Times. Samas on selles süüdi Venemaa suhtumine endistesse Nõukogude Liidu liikmetesse, arvas leht juhtkirjas. Ja seda peab Saksamaa kantsler Angela Merkel ka Venemaa president Vladimir Putinile otse ütlema.
The Financial Times leiab, et Euroopa Liit ja Venemaa peaks oma suhted harmoniseerima ja tsiviliseeritud käitumist ei saa ohverdada edu nimel. "Seni on Venemaa kasutanud taktikat "jaga ja valitse", sundides ELi suurriikidele peale kompromissituid ettepanekuid ja isoleerides kriitilisemad väikeriigid, kellest nii mõnigi on endine Nõukogude Liidu liige. EL õõnestab vaid iseennast, kui ei suudeta säilitada ühist meelt," kirjutas leht.
Leht toob välja Venemaa impordikeelu Poola lihale, Eesti kaubavahetuse probleemid idanaabriga ja naftatarnete peatamise Leedusse. "Kõik need probleemid oleks lahendatavad, kui need ei oleks nii ilmselgelt poliitilised," seisis juhtkirjas.
"Arusaadavalt on Moskva suhted keerulised endiste liiduvabariigi liikmetega, Venemaa on ülitundlik ja süüdistab endiseid liidu liikmeid Venemaa-vastaste meeleolude kütmises. Probleem on selles, et Putin annab neile hea põhjuse nii käituda," lisas leht.
Venemaa loodab, et Lääne-Euroopa sõltub Venemaa energiavarudest. Fakt on, et Venemaa vajab Euroopa Liitu sama palju kui EL Venemaad ja Putin peab sellest aru saama.
Seotud lood
Tartu Juhtimiskonverensil särava
ettekandega esinenud INSEADi ja London Business Schooli professori Gareth Jonesi
sõnul on hea juht see, kes on tema ise.
Saksamaa asekantsler ja tööminister Franz
Müntefering esitas täna ootamatult tagasiastumispalve, tõugates Angela Merkeli
„suure koalitsiooni” kaheaastase võimuloleku aja tõsiseimasse kriisi, kirjutas
Financial Times.
Kabuli pommiplahvatuses sai meedia andmetel
surma ka Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli endine ihukaitsja.
Juba kolm nädalat kestnud küberrünnakud
Eesti vastu on ärevaks ajanud Lääne riigid ning NATO on asunud kiiresti uurima
rünnete päritolu.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?