Asi Go Oil nõukogu esimehe Aivo Pärna sõnul
on Eesti turg väike ja igaüks võitleb oma leiva pärast, kuid
kartellikokkuleppeid ta täheldanud ei ole.
"Lugesin ka just veidi aega tagasi uudist, kus Siim Kallas väitis, nagu eksisteeriksid Eesti kütuseturul kartellikokkulepped. See üllatas mind väga, sest mina seda täheldanud küll ei ole!" kommenteeris Pärn.
"Olen kütuseturul olnud tegev 90ndate aastate algusest ja hinnakokkuleppeid täheldanud küll pole. Eestlane on ju isepäine, Eesti turg on väike, igaüks võitleb küll oma leiva pärast, kuid kartellikokkuleppeid olla ei saa," lisas Pärn ning märkis, et tema ettevõttel on vaid ühed kokkulepped - oma klientidega, kuid mitte teiste kütuseettevõtetega.
"Seda, kust Kallas sellise jutu peale tuli, seda ma küll kommenteerida ei oska. Kuid kindlasti küsin seda tema käest järgmisel korral, kui kohtume," märkis Pärn ning lubas ise sellel teemal nüüdsest ka silma peal hoida.
Seotud lood
Kütuseärimees Heiti Hääle sõnul on Euroopa
Komisjoni asepresident Siim Kallase väide, nagu esineks Eesti kütuseturul
kartellkokkuleppeid, täiesti jabur.
Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas
ütles tänasel pressikonverentsil, et valitsusel tuleks uurida, kas Eesti
kütuseturul ei eksisteeri mitte varjatud kartellikokkulepped.
Esimene järelevalveosakonna juhataja
asetäitja Ilmar Topro peab Siim Kallase süüdistusi võimalike kartellikokkulepete
kohta Eesti kütuseturul väga räigeteks.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.