LHV ja SECi kokkuleppe üksikasjadega kursis
oleva advokaadi Michael Sommeri sõnul tegi LHV kokkuleppega nõustudes hea diili,
sest kohtus võitlemine oleks läinud raskemini, kirjutas Postimees.
"LHV peab maksma siinses mõistes üsna tagasihoidliku summa, 650 000 dollarit," ütles rahvusvahelise advokaadibüroo McDermott Will Emery partner, New Yorgis töötav Michael Sommer. "Kui sind kohtusse kaevatakse, siis isegi kui oled oma õiguses veendunud, maksab siin riigis oma hea nime taastamine ikkagi raha. Võid oma nime puhtaks pesemiseks valida kohtuprotsessi ja maksta selle eest suurt raha või minna kokkuleppele, ilma oma süüd tunnistamata."
Suurem osa USA väärtpaberijärelevalve (SEC) kohtuasjadest lõpeb kokkuleppega, mille järgi süüdistatav maksab suuri trahve ja kahjutasusid, süüdistusi omaks võtmata või ümber lükkamata, lubades selle eest vaikida.
Kui süüdistatav tahab kokkuleppe teel pääseda aastatepikkusest ja üle mõistuse kallist kohtuteest, peab ta lisaks suurte kahjutasude ja trahvide tasumisele suu lukus hoidma, end avalikkuse ees mitte õigustama ega oma süütust kuulutama.
"See on SECi tavaline praktika," kinnitas Sommer. "Kokkuleppe sisu ongi, et süüdistatu ei võta süüd omaks, kuid ei aja seda ka tagasi ega pane sellega SECi halba valgusse - neil on kokkulepe ja vaidlus lõpetatakse nii kohtusaalides kui meedias."
Seotud lood
Endine LHV töötaja ja Oliver Peegiga koos
süüdistuse saanud Kristjan Lepik jäi Peegi USAs sõlmitud kohtuvälise kokkuleppe
kommenteerimisel napisõnaliseks, öeldes, et et tema teada ei olegi võimalik
kokkulepet edasi kaevata.
Endise LHV töötaja Oliver Peegi kaitsja,
vandeadvokaat Tarmo Sild teatas täna, et tema klient maksis USA
väärtpaberijärelevalvele (SEC) ära 1,35 miljoni dollari ehk 15,7 miljoni krooni
suuruse trahvi, kirjutas postimees.ee.
USA kohus jõudis nii LHV kui ka Oliver
Peegiga lõplikule kokkuleppele, teatas USA väärtpaberijärelevalve SEC täna.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.