Meediamagnaat Rupert Murdoch ja tema
ettevõte News Corporation on lähedal Dow Jones'i kontrolliva Bancfrofti perega
kokkuleppe sõlmimisele.
Bancfroftid kontrollivad meediaettevõtet Dow Jones Company, mis annab välja USA lehte The Wall Street Journal, vahendas AFP.
Samas WSJ andmetel ei ole Dow Jones'i nõukogu ega 64% ettevõtte aktsiatest kontrolliv Bancfroftide pere rahul sõlmitava tehinguga.
Ainus barjäär, mis võib seista Murdochi ees WSJ kontrollimisel, on ostuhind. Nimelt on Murdoch pakkunud 60 dollarit Dow Jones'i aktsia eest.
Bancroftide pere teeb ettevaatlikuks ka Murdochi komme sekkuda oma meediaettevõtete sisusse.
Murdochi ettepanek sarnaneb mõneti 1981. aastal toimunud The Times'i ostuga. Mõned kriitikud ja The Times'i endised töötajad on süüdistanud meediamagnaati taganemises lubadusest mitte sekkuda lehe töösse. Samas The Times'i teised toimetajad on öelnud, et Murdoch säilitas väljaande kvaliteedi ja sõltumatuse.
Murdoch, kes tegi aprillis ettepaneku Dow Jones Company ostuks, keeldus Bancrofti omanikeperekonna ettepanekust loovutada personaliküsimustes otsustusõigus sõltumatute isikute nõukogule.
Murdochi News Corporationi võimalikule sekkumisele maailma äriajakirjanduse lipulaeva WSJ sisusse võib viidata näiteks tema senine äritegevus Hiinas, kus ärihuvide nimel kujundati ettevõtte väljaannete valitsusmeelne suhtumine liikumisse Falun Gong ja Dalai Laamasse, arvavad kriitikud.
Seotud lood
Meediakontserni News Corp suuromanik ja
juhatuse esimees Rupert Murdoch sai 30. juunil lõppenud finantsaasta eest palka
8,1 miljonit dollarit (93 miljonit krooni), mis on 3,6 miljonit dollarit enam
kui aasta varem.
Eile esmakordselt Dow Jonesi
enamusomanikega näost näkku kohtunud Rupert Murdoch ei nõustunud müüja seatud
tingimusega ostu korral piirata omaniku sekkumist Wall Street Journali
sisusse.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.