Kiivri- või kausikujuline plastmassist
mänguasi nimega Bilibo on kogunud maailmas palju populaarsust. Eriti menukas on
ta Jaapanis, vaatamata sellele, et tegemist on hoopis Šveitsi tootega.
Bilibo loojate sõnul peitub mänguasja edu saladus tema lihtsuses ning multifunktsionaalsuses – seda saab kasutada nii õues kui toas, sellega saab liivakastis mängida ning lund või vett kanda. Bilibo sees saab istuda ning end samal ajal keerutada ning Bilibo selga võttes saab teie laps mängida, et ta on kilpkonn. Võimalikke rakendusi on veel palju, kõik sõltub ainult kasutaja fantaasiast.
Bilibo loojaks on noor šveitslasest disainer Alex Hochstrasser. Bilibo disain ei ole Alexi hetkeline mõttevälgatus, vaid põhineb pikaaegsetel teaduslikel uurimustel, mis käsitlevad laste mängimisharjumusi.
Kui enamik tänapäevaseid mänguasju on elektroonikat täis topitud ning pakuvad lastele huvi vaid väga lühikest aega, siis Bilibo loomisel rõhuti just lihtsusele ning paljudele võimalikele kasutusviisidele, mis peaks andma lastele võimaluse rakendada fantaasiat ning luua oma väljamõeldud maailm.
Bilibo pakub lastele võimaluse arendada ka füüsilisi võimeid, sest Bilibo sees istumine nõuab head tasakaalutunnetust. Rõhku on pandud ka materjali kvaliteedile ja tugevusele – Bilibo ei tohiks puruneda ka siis, kui täiskasvanu temaga tasakaaluharjutusi tegema hakkab.
Seotud lood
Lugejad eelistasid sel nädalal kõige rohkem
järgmisi lugusid.
Lugejad eelistasid sel nädalal järgmisi
lugusid:
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.