Viisnurk teatas börsile, et jagunemise
põhjuseks on luua aktsionäridele lisaväärtust, eraldades AS Viisnurk omandis
oleva suure kinnisvaraprojekti läbi noteeritud kinnisvaraarendusühingu - ASi
Trigon Property Development- loomise.
Juhatuse praeguseks plaaniks on sõlmida kinnisvaraarenduse juhtimisleping AS Trigon Property Development ja AS Trigon Property Advisors (asutamisel) vahel, kindlustamaks juhtimislepingu alusel kinnisvaraarenduseks vajalikud juhtimisressursid ja know-how.
AS Trigon Property Development kavatseb suurendada kinnisvarainvesteeringute portfelli, kaasates esiteks uusi kinnisvaraarendusprojekte Kesk-ja Ida-Euroopa piirkonnas, mis on praeguseks juba teada ja hetkel juhitavad AS Trigon Capital kinnisvaraarenduse osakonna poolt. Projektide kaasamised viiakse läbi sõltumatute hinnangute alusel, mis tehakse avalikult teatavaks.
Ükski AS Trigon Property Development poolt hetkel kaalutav kinnisvaraarendusprojekt ei ole suunatud Balti kohaliku elamuturu kliendibaasile. Teiseks kavatseb AS Trigon Property Development läbi viia olulise rahvusvahelise kapitali kaasamine, rahastamaks eelnimetatud laienemist. Võimalike huvitatud investoritega peetakse hetkel läbirääkimisi.
Praeguse AS Viisnurga ja tulevase ASi Trigon Property Development nõukogu liikmetena jätkavad Ülo Adamson, Joakim Helenius ja Gleb Ognyannikov.
Kogu praegune AS Viisnurga äritegevus antakse üle Uuele Viisnurgale, mis jätkab mööbli jaemüüki ning mööbli- ja ehitusmaterjalide tootmist. Uus Viisnurk jätkab tegevust kooskõlas jagunemise eelselt teatavaks tehtud tegevusstrateegia ja -plaanidega, kaasa arvatud viies lõpule kõik planeeritud investeeringud ja jätkates kavandatud laienemist. Andres Kivistik (esimees), Erik Piile ja Einar Pähkel saavad Uue Viisnurga juhatuse liikmeteks. Nõukogu liikmeteks valitakse Ülo Adamson, Joakim Helenius and Gleb Ognyannikov.
Peale jagunemise lõpuleviimist jäävad Uuele Viisnurgale kogu AS Viisnurga varad ja kohustused, välja arvatud alltoodud erandid:
Niidu Piirkond (hetkel bilansis kajastatud väärtusega 7 391 839 krooni);
raha summas 800 000 krooni(jääb kinnisvaraarendusühingusse);kohustused Eesti Vabariigi ees summas 3 252 903 krooni (koosneb pikaajalisest järelmaksust maa erastamise eest ja lühiajalistest maamaksu tasumise kohustusest).
Seotud lood
Viisnurk sõlmis 29. juunil 2007 notariaalse
jagunemiskava, mille kohaselt jaguneb ettevõte kaheks: mööbli- ja
ehitusmaterjalide üksuseks ja ühingule kuuluvaks 407 559 m2 suuruseks maa-alaks
(Niidu Piirkond).
Mööblit ja ehitusmaterjale tootev Viisnurk
kavatseb tootmise kõrval hakata aktiivselt laienema jaemüügiturul.
Viisnurga puhaskasum oli 2007 aasta
esimesel poolel 10,8 mln krooni (0,7 mln eurot), võrreldes 2006 aastal sama
perioodiga, kui kasum oli 4,7 mln krooni (0,3 mln eurot), teatas ettevõte
börsile.
Viisnurga aktsia tegi täna kauplemise
esimesel poolel 14,9 protsendilise ralli ja maksis 88,25 krooni (5,64
eurot).
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.