Peagi võivad turule jõuda seadmed, mille
akut saab laadida vaid selle omanik.
Paljud väikesed elektroonilised seadmed - mp-3-mängijad, mobiiltelefonid ning digitaalsed märkmikud meeldivad ka varastele.
Praegu piirdub nende seadmete tarkus sellega, et nad saavad aru, kui nad on laadijaga ühendatud. Nüüd on Apple'i taotlemas patenti lahendusele, kus akulaadija laeb telefoni vaid siis, kui laadija ja telefon kuuluvad seadme õigele omanikule, kirjutas New Scientist.
Kui seadmete koodid või nende poolt kasutatav tarkvara ei klapi, siis katkestatakse aku laadimine ning riistapuu muutub kasutuskõlbmatuks.
Ilmselgelt võiks selline lahendus teenida tarbijatelt palju kriitikat - see piirab tarbija vabadusi ning kui seadmed koode valesti loevad, võib kallis seade ka täiesti õige omaniku käes töötamise lõpetada.
Seotud lood
Jaapani firma Toshiba tutvustas eile
Gigabeat nimelise pleieri prototüüpi, mille toiteelement töötab metanooliga.
Pleier patareisid ei kasuta, vahendas CyberSecurity.ru.
Ühendkuningriigis viidi läbi uurimus, et
kinnitada või lükata ümber väide, et mobiilimast tekitab allergiat.
Novaatori lugejad lugesid sel
nädalal enim neid lugusid:
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.