Jaapani firma Toshiba tutvustas eile
Gigabeat nimelise pleieri prototüüpi, mille toiteelement töötab metanooliga.
Pleier patareisid ei kasuta, vahendas CyberSecurity.ru.
Uudistoote esitlus toimus Jaapanis tehnikanäitusel Ceatec. Toshiba Display Devices and Components tegevdirektori Fumio Ueno sõnul jätkub 10millimeetrise läbimõõduga metanool-kütteelemendist, et pleier töötaks 10 tundi. Võrreldes tavaliste patareidega on metanool-kütteelemendid tunduvalt energiamahukamad. Kui hakata neid massiliselt tootma, muutuvad nad ka odavamaks.
DMFC (
direct methanol fuel cell – toim., vaata
siit) kütteelement toodab elektrienergiat metanooli, vee ja õhu koosmõjul. Toshiba andmetel on selle väljaarendamisele kulunud juba mitu aastat.
DMFC kütteelemente võidakse tootma hakata juba tuleva aasta alguses. Siiani on tootmise algust edasi lükanud kaks asjaolu: kallidus ning keeld sõita metanooliga lennuki pardal. Hiljuti muudeti aga lennundusregulatsioone ja lubati kuni 100milliliitriste metanooli konteineritega lendamist.
Koos pleieri esitlemisega tutvustas Toshiba ka spetsiaalset DMFC kütteelemendi laadimise seadeldist. See meenutab tulemasinate täitmiseks kasutatavat gaasiballooni, mis sisaldab gaasi asemel metanooli.
Seotud lood
Sony avalikustas digikaamerad, mis ei vaja
enam vahetatavaid patereisid või eletriga laetavaid akusid. Neid saad edukalt
asendada sina ise.
Peagi võivad turule jõuda seadmed, mille
akut saab laadida vaid selle omanik.
Philips toob turule uue mobiiltelefoni,
mille aku peab vastu märkimisväärselt kaua, andes kuni 10 tundi kõne- ja kuu
ooteaega.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.