Nii SEB Eesti Ühispank kui ka Nordea Pank
jätkasid eraisikutele laenamist täistuuridel, kuigi pangajuhid on korduvalt
rääkinud laenutingimuste karmistamisest.
SEB Eesti Ühispangas kasvas eraisikute laenumaht 51 protsendi ja Nordeas 70 protsendi võrra, selgus pankade esimese poolaasta majandusaruannetest.
SEB Eesti Ühispangas ulatub laenuportfell üle 25 miljardi krooni, Nordeas küündib see üle 10 miljardi krooni.
"Eraisikute laenude erakordselt kiire kasvu taustal oleme ajakohastanud laenude väljastamise nõudeid, mis tagab meie krediidiportfellile jätkuvalt kõrge kvaliteedi," sõnas Nordea Panga jaepanganduse juht Toivo Annus.
Annus lisas, et Nordeal on suund konservatiivsemale laenamisele, kuid selle tulemused ilmnevad väikese viitega. "Järgmiseks poolaastaks prognoosime kogu Eesti eraisikute laenumahtude kasvu pidurdumist ning sellest tulenevalt aeglustub ka Nordea eraisikute laenude portfelli kasv," kinnitas ta.
SEB Eesti Ühispanga juhi Mart Altvee sõnul on praegu oluline pidurdada laenuportfelli kasvu kiirust ja keskenduda säästu- ja investeerimistoodete pakkumisele.
Klientide paigutuste nagu hoiuste, fondide ja võlakirjade maht kasvas SEB Eesti Ühispangas aastaga ligi 40 protsenti, jõudes üle 67 miljardi piiri. Ka Nordea Pank näitas ülisuurt hoiuste mahtu kasvu, maht kasvas rohkem kui 100 protsenti, veidi üle 9 miljardi krooni.
Puhaskasum kasvas eelmise aasta esimese poolaastaga võrreldes Nordeal 36 ja SEB Eesti Ühispangal 30 protsendi võrra.
Annuse sõnul ei korralda pank ühegi konkurendiga võidujooksu. "Kui meie turuosa prioriteetsetes segmentides kasvab, on meie töö hästi välja tulnud. Kui ei, peame oma tegevust parandama," märkis ta.
Nordea lähima konkurendi Sampo Panga juht Aivar Rehe nimetas Nordea tulemust sitkeks edasiliikumiseks. "Minu sõnum on see, et Nordea punnitab sitkelt. Meie tagatuled on neile võib-olla näha, aga need on väikesed," naeris Rehe.
Rehe sõnul tuleb Sampo esimene poolaasta väga tugev, numbrid avalikustatakse aga alles augustis. "Ma arvan, et omakapitali tootluse poolest konkureerime teises kvartalis kõigi suurte pankadega. Vaatame, kas punnitame Hansapangast mööda või mitte," rääkis ta.
Hansapank Eesti juht Priit Põldoja ennustab pankadele suurt edu lähemaks aastaks ajaks, kuid pärast seda ootab ta mõningast tagasilööki. Pankade majandusnäitajate kasv aeglustub ilmselt selle aasta teises pooles ja see kajastub 2008. aasta teises pooles. "Pangad peavad ka pehme maandumise korral oma väikese laksu kätte saama," lausus Põldoja.
Seotud lood
Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke
ütles täna aripaev.ee-le, et aasta tagasi pangas tehtud prognoosid võivad täide
minna kiiremini, kui esialgu usuti.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele