Rahandusministeeriumi poolt koostatud uus
hasartmängumaksuseadus ei võimalda lõpetada juba tegutsevate hasartmängukohtade
tegevust koolide jt lasteasutuste läheduses ning seega avaldub tema tegelik
toime alles kaugemas tulevikus, vahendas Tallinna pressiteenistus Aasa sõnu.
Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul uus seadus ei reguleeri osavusmängude korraldamist võidu väärtusega alla 30 euro ja kuna seda ei tee ka ükski muu seadus, siis muutub selliste mängude korraldamine senisest veelgi lihtsamaks, kuna enam pole vaja tegevusluba ega omavalitsuse nõusolekut.
“Kuigi HasMS eelnõu § 24 lõikes 6 antakse valla- või linnavolikogule õigus määratleda piirkonnad (koolieelsete lasteasutuste, koolide ja muude lasteasutuste läheduses), kus on õigus keelduda nõusoleku andmisest hasartmängukoha avamiseks, ei anna seadus tähtaega seniste korralduslubade kehtivuse lõpetamise kohta,” ütles abilinnapea.
“Tahame Tallinnas kiiremini piirata kasiinonduse levikut, kuid paraku lükkab uus seadus võimaluse, et uksed peavad sulgema linnavolikogu poolt keelatud piirkonnas asuvad mängukohad edasi ajani, millal lõppevad praegu tegutsevate mängukohtade korraldusload. Vastavad ettepanekud kavatseb Tallinn teha menetlemisel olevasse hasartmänguseaduse eelnõusse ning esitada Rahandusministeeriumile,” ütles Taavi Aas
Seotud lood
Erinevalt Eesti kasiinovastaste püüdlustele
on rahandusministeerium otsustanud kasiinondust mitte riigistada.
Täna keskpäeval toimus
Tallinnas kasiinovastane meeleavaldus, mille korraldas Max Kauri
eestvedamisel Eesti kasiinoäri riigi kontrolli alla võtmist pooldav liikumine
Riigikasiino2011.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.