Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi saadab
valitsusse maadevahetust taas käima lükkavad määrused, mille tähtsaim muudatus
on see, et pärast aprilli teadlikult looduskaitsealana ostetud maid riik enam
ringi ei vaheta.
Hiljemalt järgmisel nädalal esitatakse need eelnõud valitsusse arutamiseks, kirjutas Äripäev.
Kui eelnõud vastu võetakse, käivitub maadevahetuse kord igal pool üle Eesti, sealhulgas ka Tallinnas, teatas keskkonnaministeerium.
Määruste järgi saab alates 1. aprillist ostetud looduskaitsealuseid maid vahetada riigiga vaid siis, kui maa on saadud pärimise teel, abikaasalt, vanematelt või vanavanematelt.
Need maad, mis on ostetud enne seda, tuleb riigil aga muude maade vastu vahetada ja selliste vahetuste korda määrused pisut täpsustavad.
Vahetusmenetlusi, mis on algatatud enne 1. aprilli, on pooleli 470 kinnisasja suhtes. Tallinnas ootavad vahetamist kümnetele ärimeestele kuuluvad 47 hektarit looduskaitsemaid Pirital, Nõmmel ja mujal.
Näiteks ehitusfirma Merko tütar OÜ Woody on juba Tallinnas saanud vahetada 30 hektarit looduskaitsemaid, muu hulgas Kristiine linnaossa, kuhu on kerkinud hulga korruselamuid. Lisaks ootab Woody, et vahetada Tallinnas Pirita jõeorus 6 hektarit looduskaitsemaid millegi muu vastu.
ASil Oma Ehitaja on looduskaitsepiiranguga maid vahetada 3,6 hektarit Pirital Kalmuse teel. Firma nõukogu liige Tiit Kuuli ütles eile, et ta ei spekuleeri, kas nad tahavad seda kindlasti just Tallinnas asuva maa vastu vahetada - selleks on liiga vähe infot määruste kohta. Samuti ei osanud ta öelda, kas nad oleksid nõus rahaga, kui riik seda maa vastu pakuks.
Seotud lood
Keskkonnaministeerium päästis
ehituskuningas Toomas Annuse börsifirma õnnetult investeeritud 1,4 miljonit
krooni.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.