Saarte Teedevalitsus on palunud mitmel
Saaremaa kinnisvarafirmal võtta maha teekaitsevööndisse kooskõlastust omamata
paigaldatud reklaamplakatid.
Saarte Teedevalitsuse liiklusohutuse juhataja Aivo Tasase andmetel tehti juuli keskpaigas neljale kinnisvaraga tegelevale Saaremaa firmale ettekirjutus valesse kohta paigaldatud (reklaam)siltide eemaldamiseks, kirjutas Oma Saar.
„Neil on siltide maha võtmiseks aega 19. augustini,“ selgitas Tasane, „kui nemad seda ei tee, võtame sildid ise maha.“
Oma Saarel õnnetus eile kontakteeruda kolme kinnisvarabürooga. Kõikide esindajad kinnitasid, et peavad teedevalitsuse ettekirjutust õigustatuks ning tegelevad probleemi lahendamisega. Mõnel juhul oli tegemist paarimeetrise eksimusega, teisel juhul tehti viga teadlikult, sest arendajale on kasulik, kui tema reklaam on nähtaval kohal teepervel.
Tasase sõnul teedevalitsus seni ühtegi erandit kooskõlastuste asjus teinud ei ole. „Kui ühele lubame, tahavad ka teised,“ kirjeldas Tasane laviiniefekti, mis tõenäoliselt tekib, kui lubada kaitsevööndisse reklaamplakateid.
Varasemalt pole liiklusohutuse juhataja sõnul kinnisvarafirmadele vastavasisulisi ettekirjutusi tehtud. Küll aga olevat mõned aastad tagasi olnud probleemiks isetehtud ja paigaldatud turismitalude viidad. Tasase sõnul olevat see küsimus üldjaolt siiski kontrolli alla saadud. „Tänapäeval pannakse ametlikke suunaviitasid,“ märkis ta.
Seotud lood
Kinnisvarafirma Reval Kinnisvara müüb 2,5
miljoni krooniga eksklusiivsete vaadetega Linnumaa saart, mida rahvasuus
kutsutakse Linnusita saareks, kirjutas Meie Maa.
Võrreldes Lõuna-Eesti piirkonna suuremate
keskustega nagu Tartu ja Viljandi, on Jõgeva, Põlva, Valga ja Võru linnade ja
maakondade asulate kinnisvarale iseloomulikud olnud suhteliselt madalad hinnad,
leiab Hansapanga eluasemefinantseerimise osakonna juht Agnes Makk.
Reklaami eest sai Piret Järvis tasuta
korteri, samuti ollakse valmis ostma talle autogi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.