Nädalavahetusel Vaivara valla metsadest
Teise maailmasõja aegseid relvi ja laskemoona otsinud Maksimi hukkumine
plahvatuse tagajärjel tõi tähelepanu alla niinimetatud mustade ja ohtlike
"arheoloogide" teema, mis iseenesest on judinaid tekitav.
Plahvatuses surma saanud Maksimi kodust leiti paras laskemoona ja relvade ladu: granaadid, mürsud, padrunid, kirjutas Põhjarannik. Piisanuks väikesest vääratusest nendega ümberkäimisel, kui plahvatus oleks võinud surma tuua kümnetele, kui mitte enamatele inimestele, kelle kodu on selles samas suures korterelamus.
Vaivara vallavanema Veikko Luhalaidi sõnul luusib Vaivara metsades kunagistel sõjaväljadel tagasihoidliku hinnangu järgi kümneid inimesi n-ö "arheolooge", kes otsivad omal algatusel nii relvi kui ammu hukkunud sõjameeste vara. On karta, et ega Maksimi kõrval teisedki oma leidusid kusagil ohtlike jäätmete hoidlas hoia. Enamasti ikka oma kodus. Seega võib selliseid suuri elumaju, mis peidavad endas sõna otses mõttes pomme, olla veel hulgemini.
Abipolitseinikust vallavanem Luhalaid on sunnitud tõdema, et lahinguväljade ülestuhnijaid vastutusele võtta on äärmiselt keeruline, sest selleks tuleks nad tabada otse teolt. See eeldaks hästikavandatud ja suurte jõududega politseioperatsioonide läbiviimist.
Põhjaranniku arvates vääriks mustadele arheoloogidele teravdatud tähelepanu osutamine politsei poolt kindlasti vaeva. Üks asi on see, et nad mängivad oma eludega, kuid lisaks seavad nad ohtu ka paljusid halba mitteaimavaid kaaskodanikke, kes nendega ühe katuse all elavad.
Seotud lood
Tallinnas Vana-Lõuna tänaval leiti ehituse
käigus umbes ühe meetri sügavuselt 100 kilogrammi kaaluv lennukipomm, mis
lokaliseeriti ja jäeti täna hommikuni politsei valve alla.
Tartu ärimehe Neinar Seli tulevase
hotellihoone krunti uuristanud arheoloogid tekitasid Urmas Pastile ja Juhan
Kolgile kuuluva naabermaja alla kraatri, mis ähvardab maja kokku kukutada.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.