Kuressaares asuv kauplus Lossi antiik müüs
asjatundlikule ostjale 12. sajandist pärineva kaelaehte, lisaks oli pakkuda ka
muinasaja lõpust pärinev hobusõlg ning kirvepea.
Taoliste esemete müük on spetsialistide sõnul ebaseaduslik, antikvaar teemat kommenteerida ei soovinud, kirjutas Oma Saar.
Oma kallimale kingitust teha soovinud hobiarheoloog leidis Kuressaare antiigikauplusest kaelaehte, mille eest maksis 1800 krooni, sama hind oli ka eile veel müügis olnud sõlel.
Ripatsit näinud arheoloogiadoktor Marika Mägi sõnul on tegemist 12. sajandist pärit ehtega, milletaoline ei ole eriti tavaline leid.
Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektori Rita Peirumaa sõnul on esinenud juhtumeid, kus antiigiäridest taoliseid asju leitakse. Tema kinnitusel hoitakse sellistel äridel silm peal ning tihti annavad ka kaupmehed ise teada, kui midagi kahtlustäratavat on.
Peirumaa ütles, et vastavalt muinsuskaitseseadusele tuleb siis, kui keegi midagi väärtuslikku leiab, leiust teatada ning ei tohi leidu puudutada, enne kui eksperdid on selle üle vaadanud ja andnud oma hinnangu.
Seotud lood
?ntiikesemete müüjad nendivad, et
väärtuslikke muinsusesemete hulk on turul vähenenud aga nõudlus nende vastu aina
kasvab. Sellises olukorras muutuvad paljud antiigipoed spetsialiseeritumaks,
kirjutab Den za Dnjom.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.