Justiitsministeerium ei anna A. Le Coqile
Põhiseaduse Pilsneri tootmiseks sentigi maksumaksja raha, kinnitas ministeeriumi
pressiesindaja.
"See idee tuli lihtsalt kuskil ümarlaual või koosolekul ning A. Le Coq haaras sellest kinni," meenutas pressiesindaja Mart Siilivask. "Mingit rahalist toetust õlletehas ei saa ning ka kogu kasum jääb neile. Idee kujunes välja Põhiseaduse 15. aastapäeva töörühma koosolekul. A Le Coq sellepärast, et see on Tartus asuv õlletehas. Ka põhiseaduse aastapäevale pühendatud rahvapidu toimub Tartus."
Küsimusele, miks justiitsminister Rein Lang ühe erafirma toodangut promob ning on sisuliselt A. Le Coqi reklaaminäoks hakanud, ei osanud Siilivask vastata. "See õlletehase saadetud pressiteade oli veidike võimendatud," nentis ta.
"Tegemist on vaid ühe osaga põhiseaduse 15. aastapäevale pühendatud üritustest ja ettevõtmistest, mille eesmärgiks on põhiseadust rahvale lähemale tuua. Kõik on oodatud 7. septembril kell 19.00 Tartusse Toomemäele, kus toimub suur rahvapidu meie põhiseaduse juubeli tähistamiseks. Ja nagu näha, on Põhiseaduse Pilsner oma eesmärgi täitnud - lõpuks ometi paelub põhiseadus ka Eesti rahva ja meedia tähelepanu," kommenteeris Lang pressiesindaja vahendusel.
Seotud lood
Eesti Õlleliidu esimees Cardo Remmeli sõnul
on avalikkuse ülitundlik reaktsioon Põhiseaduse Pilsnerile on hea näide sellest,
kuidas Eestis on alkoholitootjaid hakatud tembeldama ühiskonna suurimateks
kurjajuurteks.
Saku Õlletehase juhatuse esimees Ireneusz
Smaga leiab, et riigile olulised tähtpäevad on hea inimestele lähemale tuua,
kuid selleks peaks kasutama vaid kvaliteetmarke.
Tänasest alustab A. Le Coq õlletehase ja
justiitsministeeriumi koostöös pruulitud Põhiseaduse Pilsneri müüki.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.