Venemaa jõustruktuurid töötasid välja
kontseptsiooni, mille kohaselt hakkab ravimite hulgimüügiga peatselt tegelema
riik, vahendas Lenta.ru ajalehte Kommersant.
Riiklik hulgimüügistruktuur kannab nimetust „farmatseutiline logistiline kompleks“ ja see võtab ravimite hulgimüügi praegustelt turutegijatelt enda kätte.
Struktuur ostab tootjatelt ravimid kokku ja jaotab need erinevate regionaalsete harukontorite vahel. Ekspertide hinnangul moodustab selline teenus ravimite hinnast 50-60%, vahel aga ka kuni 100%.
Ametnike arvates toob riigi vahendustegevus kuni nelja miljardi rublani ulatuva kokkuhoiu.
Suuremateks ravimi hulgimüüjateks Venemaal on täna Protek, Biotek, SIA International ja ROSTA. Nende ülesandeks jääb uues olukorras ravimite toimetamine riiklikust vahelaost apteekidesse. Ravimi hinnale võivad nad seejuures lisada vaid 5-10%.
Interfaks täpsustas, et jutt käib täiendavast ravimite jaotussüsteemist. 2006. aastal hõlmas see 40% Venemaa ravimiturust.
Varem on Vene ajakirjandusest läbi jooksnud, et Proteki juht jäi vahele altkäemaksu andmisega riigiametnikule. Sama afääriga seoses on arestitud ka mitmeid riikliku ravimijagamise fondi kaastöötajaid.
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Eelmisel nädala oli Venemaa aktsiaturg
eriti püsimatu, kirjutas Kommersant.
Lenta.ru vahendas, et Venemaa president
Vladimir Putin lubas täna Lääne investeeringuid piirata, kuna riigi majandus
peab olema isamaaline.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.