Kaitseminister Jaak Aaviksoo ütles tänasel
Ameerika kaubanduskoja küberterrorismi teemalisel seminaril, et
küberterroristide eesmärk on kahjustada inimeste turvatunnet. Füüsilisi asju ei
lõhuta.
Tegelikult pole küberrünnakute tõrjumises midagi uut, märkis Aaviksoo, ent poliitikud on hakanud küberterrorismi pidama oluliseks ohuks.
"Kas polnud küberrünnak osav PR-trikk Eesti valitsusele?" küsis Aaviksoo kuulajatelt ja kiitis Eesti edusamme ning tulevikukavasid infoturbe valdkonnas. "Vajame seadusandlikke mehhanisme, et tegutseda (ründajate suhtes - toim.) proportsionaalselt," lisas Aaviksoo.
On selge, et aprillis-mais toimunud küberrünnakud Eesti vastu olid DDoS-rünnakud, mis olid süsteemsed, organiseeritud ja koordineeritud, rääkis Aaviksoo. Vastupanu oli samas spontaanne. Polnud päris täpset seisukohta, kuidas tuleks reageerida.
Kindel on, et võitlus küberrünnakutega peaks olema koordineeritud, lisas Aaviksoo. Seetõttu kutsub Eesti ka teisi riike, sh Venemaad üles tõsiselt küberkuritegevusega tegelema ning kurikaelte ja nende uute töövõtete kohta infot vahetama.
Seotud lood
Kaitseminister Jaak Aaviksoo tutvustab
järgmisel nädalal toimuval Eesti suurimal IT-foorumil riigi küberkaitse
strateegiat.
Alžeeria kohus mõistis surma 27
islamivõitlejat, neist 25 puhul tehti otsus tagaselja.
Hansapanga turvajuht Jaan Priisalu rääkis
tänasel Ameerika kaubanduskoja küberterrorismi teemalisel seminaril, et 98%
eestimaistest pangaoperatsioonidest on elektroonilised.
IBM Eesti OÜ tegevjuhi Valdo Randpere sõnul
on Eesti riiklikud IT-süsteemide soetamise peamiseks kriteeriumiks olnud
hind, turvalisus on nimekirjas lõpupoole.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.