Eesti Ametühingute Keskliidu juht Harri
Taliga ütles, et alampalga tõus inflatsiooni ei suurenda, kuna inflatsioon
kiireneb nii või teisiti.
"Palgarallit veavad need palgad, mis on üle keskmise," rääkis Taliga. "Ma usun, et alampalga tõusu inflatsiooniga siduda on meelevaldne. Kõige valusamalt lööb inflatsioon just madalapalgalisi."
Taliga sõnul on suur vahe, kas kallineva elektri eest tuleb 100 krooni rohkem maksta 14 000 või 4 000 kroonise palga saajal. "Alampalga tõus aitab olukorda leevendada," lisas ta.
Ametühingute keskliit taotleb tuleva aasta miinimumpalgaks 5000 krooni kuus. Taliga rääkis, et Tööandjate keskliidu juhi Tarmo Kriisi sõnul algab tuleva aasta alampalk neljaga.
"Nelja ja viie vahel on tükk maad tühja ruumi," kommenteeris Taliga läbirääkimispartneri väljaütlemist. Taliga ei osanud samas ennustada, kui palju aega kokkuleppe saavutamiseks kulub.
"Ma kardan, et täna me küll veel kokku ei lepi," sõnas Taliga. Viimastel aastatel on järgmise aasta alampalgas kokkuleppele jõutud jõuludeks.
Seotud lood
Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Harri
Taliga leiab, et riigiametnike palgasüsteem vajaks hädasti muutmist, kuna
praegune viis palka maksta on ajale jalgu jäänud.
Rahandusministeeriumil on meile häid
uudiseid – palgad tõusvat järgmisel aastal jätkuvalt hoogsasti, aastaga
ligikaudu kuuendiku võrra. Kas ja kui palju me sellest paremini elama hakkame,
kirjutab Lauri Linnamäe.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.