Aeg-ajalt ämbrisse astuv USA president
George W. Bush tegi seda jälle - seekord oma avalikul esinemisel kuulsas Sydney
ooperiteatris.
Esinedes APEC (Aasia ja Vaikse ookeani riikide majandusühendus - D.K.) tippkohtumisele eelnenud ärifoorumil tänas Ameerika Ühendriikide president Austraalia peaministrit John Howardit „suurepärase töö eest OPECi tippkohtumise ettevalmistamisel", mis tingis naerupahvatuse saalis, vahendas SL Õhtuleht.
Teatavasti on OPEC naftat ammutavate riikide katuseorganisatsioon ja Bushi eksimus on inimlik - kahe ühenduse nimes erineb ju vaid üks täht.
Hiljem ajas Bush Austria ja Austraalia segamini ja teatas ärifoorumil osalenutele, et peaminister Howard külastas aasta tagasi Iraagis olevaid „Austria" vägesid (Austraalia asemel).
Lõpetades oma elevust tekitanud kõne ei suutnud Bush leida õiget saali väljapääsu ja peaminister Howard pidi teda nagu väikest last juhendama.
Kuulsamaid Bushi osalusel juhtunud kurioosumeid juhtus Briti kuninganna Elizabeth II visiidi ajal Ameerika Ühendriikides, kui Bush teatas monarhile et „Elizabeth II elas 18. sajandil".
Samuti mullune G8 tippkohtumine Peterburis, kus Bush ei märganud sisselülitatud kaamerat ja tervitas liitlasest (endist) Suurbritannia peaministrit Tony Blairi sõnadega „Yo', Blair!".
Seotud lood
USA president teatas, et kliimamuutustega
tegelemine on riigi siseasi ja USA ei plaani liituda CO2 vähendamisega
tegelevate kokkulepetega. Teiste riikide esindajad olid avalduse suhtes
kriitilised, kirjutab Eesti Päevaleht.
President George W. Bush lausus ajalehele
The Wall Street Journal antud intervjuus, et tugeva dollari poliitika on „õige
poliitika” ja selle väärtuse peab määrama turg.
45 protsenti USA avalikkusest soovib
president George W. Bushi tagandamist ametist, tagandamisprotsessi algatamise
vastu on 46 protsenti, selgub eile avaldatud küsitluse tulemustest.
USA president George W Bush tahab parandada
riigi kodanike teadmisi laenamisest.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.