Saksamaa majandusteadlased ja Dresdneri
Pank viisid läbi uuringu, mille järgi on Venemaa elanikel pikaajalisem
majanduslik ja keskkondlik kindlustunne, kui näitkeks Ameerika Ühendriikides,
Suurbritannias või Saksamaal.
Venemaa paigutati jätkusuutlikkuse pingereas kuuendale kohale, kus ilutsevad veel 18 riiki. Pingerida reastas riikide fiskaalse ja ökoloogilise jätkusuutlikkuse arengu, kirjutab The Financial Times.
Nii öelda üllatuslik tulemus on seotud Venemaa tohutute nafta- ja gaasireservidega ning terava energiahindade tõusuga viimastel aastatel, mis on parandanud märkimisväärselt riigi finantsolukorda.
Indeks koosnes viiest osast ja Venemaa positsioneeris kolmes edetabelis.
Ökoloogilise arengu arvestuses on Venemaa täbaras seisus, olles selles indeksis ta viimane. Peamiseks põhjuseks kõrge süsihappegaasi emissioon.
Uuringu järgi on Venemaast veelgi paremas seisus Brasiilia. Brasiiliale anti kolmas koht ja just tänu oma suurele põllumajanduslikule sektorile, vähearenenud töötlevale tööstusele ja bioenergia toetamisele.
Rootsi järgnes jätkusuutlikkuse pingereas Austriale. Nii Hiina, kes oli 13. kohal, ja India, kes oli 16. kohal, on raporti järgi jätkusuutlikumad kui Ameerika Ühendriigid.
"Nii kui langeb nafta hind, nii langeb ka Venemaa rahanduslik olukord," ütles Venemaa spetsialist Dresdneri majandusüksusest Gabriela Steck.
Ühe uuringu läbiviija ja Dresdneri Panga juhtiva majandusteadlase Michael Heise sõnul on Venemaa puhul õigem igat näitajat vaadelda eraldi.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Venemaa võib olla välja töötamas uut tüüpi
tuumaallveelaeva, mis suudaks patrullida pinnale tõusmata kauem kui olemasolevad
diiselmootoriga alused.
Eile õhtul kinnitas Mitte-eestlaste
Integratsiooni Sihtasutuse uus nõukogu järgmise aasta integratsiooniprojektideks
kulutatava raha ja tegevuskava prognoosi.
Investeerimispanga Suprema
investeerimisspetsialistid rääkisid täna klientidele, et nad on 12 kuu lõikes
arenevate turgude suhtes positiivselt meelestatud.
Venemaa peaminister Mihhail Fradkov astus
tagasi, vahendas Bloomberg Kremli pressiteenistust.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.