Suurima Eesti ravimifirma Magnumi asutaja
Margus Linnamäe ostab kolm aastat tagasi välisinvestori kätte läinud suurosaluse
firmast uuesti endale, pool aktsiapakist on tal juba käes.
Ühtlasi kavatseb Linnamäe korrastada senise Magnumi keerulist struktuuri ja koondada kõik tütarfirmad võimalikult ühe mütsi alla, kirjutab tänane Äripäev. Nii ühendatakse sel aastal peamised Margus Linnamäe firmad Hortense OÜ ja OÜ Soloran Trade kontserni MM Grupp OÜ.
Juuli alguses kandis Eesti äriregister Magnum ASi omanikeringi muudatuse: 51% firmast läks Hollandi firma MM Holdings kätte ja 49% oli veel offshore-piirkonnas Mani saarel registreeritud New European Investments Ltd käes. Offshore-firma ostis 80% Magnumist 2004. aasta suvel, ülejäänu jäi Margus Linnamäele.
Teine suvel toimunud muudatus on see, et Margus Linnamäe kutsus MM Gruppi juhtima Aare Kuristi, kes seni on olnud audiitorfirma PricewaterhouseCoopersi partner, üks esimesi ja väheseid eestlasest partnereid. Kurist on 10. septembrist Magnumi tulevase omanikfirma MM Grupp OÜ osanik ja juhatuse liige. "Elumuutuste tõttu pakuti ka väikest osalust firmas ja mulle kuulub sealt nüüd kaks protsenti," räägib Kurist.
Aastaid ajakirjanduses madalat profiiti hoidev Margus Linnamäe ei taha ka sellest tehingust suur rääkida. Ta ütleb vaid, et talle väikeaktsionäri ja kõrvaltvaataja roll hästi ei sobinud. "Ma näen Magnumi asutajana võimalusi Magnumi kiiremaks laienemiseks Baltimaades ja Skandinaavias, mis jäid realiseerimata fondi konservatiivse investeerimispoliitika tõttu," lisab ta.
Kumbki ei soovi vastata küsimusele, kas firma tagasiost ja struktuuri lihtsamaks muutmine tähendab peatset börsilemineku plaani. "Ütleme nii, et tahame muutuda senisest avatumaks ja oleme ka järjest avatumad olnud," märgib Kurist napisõnaliselt.
Kas tagasiostusumma on suurem või väiksem kolm aastat tagasi saadud müügihinnast, ei soovinud Aare Kurist öelda. "Odav see tehing ei ole," ütleb ta. Raha saab Linnamäe kahe Eesti panga konsortsiumilt ja Hollandis praegu käimas olevast võlakirjaemissioonist, mida korraldab pank. "See on väga hästi läinud, paistab, et kõik müüakse ära," rõõmustab Kurist.
Seotud lood
Konkurentsiamet otsustas 8. mail keelata
aktsiaseltsi Magnum kontserni kuuluva tütarettevõtja Terve Pere Apteek OÜ ja OÜ
Saku Apteek koondumise, teatas konkurentsiamet.
Magnumi aktsionäride üldkoosolekul valiti
tuumikaktsionäri huvide esindajana Magnumi nõukokku Aare Kurist, kellest saab ka
Magnumi nõukogu esimees.
MM Grupi tegevjuht Aare Kurist kommenteeris
biomeditsiinifirma FibroTx osaluse omandamist, et täna alles tegeldakse
tootearendusega, kuid plaanid on ambitsioonikad.
AS Magnum Medical jaguneb nelja
äriühingusse, millest üks on senine Magnum Medical ning kolm uut tütarfirmat,
teatas ettevõte.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.