Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juht Tarmu
Tammerk ütles täna korruptsiooni tajumise indeksi selle aasta tulemusi
kommenteerides, et Eestis on tabelis tõusmise jaoks vaja ettevõtete
eetikakoodeksit.
"Rein Lang ütles hiljuti, et Eesti eesmärk on korruptsiooni tajumise tabelis tõusta viie aastaga esimese 20 riigi hulka. Selle aasta tulemusi vaadates aga tundub, et see on üsna ebatõenäoline," ütles Tammerk.
Tema sõnul on Eestis tabelis tõusmiseks vaja läbi teha korralik kvalitatiivne hüpe. "Näiteks peaksid ettevõtjad koostama eetikakoodeksi. Leppima omavahel kokku, mis on lubatud ja mis mitte," pani Tammerk ette.
Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Agu Laius lisas, et ei ole kasu sellest, kui mõni ettevõte endale reeglid seab ja teised seda ei järgi. "Sellega annaks ettevõte teistele kindlasti konkurentsieelise. Korruptsioon on nagu doping: lühiajaliselt võib see häid tulemusi anda, kuid pikaajaliselt toob kaasa krahhi," märkis Laius.
Laius lisas, et koodeks tuleks koostada ettevõtteid koondavates ühingutes, kus kõik liikmed reegleid järgiksid.
Seotud lood
Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse
liige Agu Laius ütles täna korruptsiooni tajumise tabelit kommenteerides, et
tabelis langemine mõjub halvasti välisinvestoritele.
Täna avaldatud rahvusvahelise
korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency Internationali uurimusest
selgus, et Eestis tajutakse sel aastal korruptsiooni enam kui möödunud
aastal.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.