Kanal 2 ei ole nõus kultuuriminister Laine
Jänese tänase otsusega anda üleriigiline digitaalringhäälinguluba Oliver Kruuda
ettevõttele Kalev Meedia kuuluvale OÜ Eesti Spordikanalile.
Jänes allkirjastas täna üleriigilise digitaalringhäälinguloa, andes digitaalse spordikanali edastusõiguse OÜ-le Eesti Spordikanal. Kanal 2 hinnangul aga on ringhäälinguloa tingimused vastuolus ringhäälinguseadusega ning on loa andmise kohta saatnud kultuuriministrile järelepärimise, teatas telekanal.
Kultuuriminister Laine Jänese sõnul tunnistati OÜ Eesti Spordikanal taotlus nelja kandidaadi seas parimaks muuhulgas seetõttu, et kõrvuti paljude spordivõistluste ülekannetega hakkab uus teleprogramm aktiivselt propageerima sporti, teatas varem ministeerium. “Kavandatud teleprogrammis on saateid, mis aitavad aktiivselt propageerida sporti ja terveid eluviise igas eas televaatajate seas,” ütles kultuuriminister.
Ringhäälinguloa tingimused näevad ette, et kanal peab edastama spordivõistluste ülekandeid, filme, uudistesaateid ja teisi sporditemaatikaga seotud haridus- ja meelelahutussaateid sisaldavat programmi vähemalt kuus tundi ööpäevas ja vähemalt 42 tundi nädalas. OÜ Eesti Spordikanali tulevases teleprogrammis on Eestis toimuvate spordivõistluste ülekandeid, näidatakse Eesti võistkondade ning sportlaste esinemisi rahvusvahelistel võistlustel, propageeritakse rahvasporti ja sportimist noorte seas.
2. juulil väljakuulutatud esimesele digitaaltelevisiooni ringhäälingulubade konkursile laekus tähtajaks seitse taotlust, millest üks ei vastanud ringhäälinguseaduses esitatud nõuetele ja jäi seega läbi vaatamata. Ringhäälinguload üldhuvikanalite edastamiseks said Kanal 2 ja TV3 eelmise nädala lõpus.
Kõik kolm uut kanalit peavad digitaaltelevisioonis alustama saateid hiljemalt 30. märtsil 2008. Väljaantud ringhäälinguload kehtivad 1. jaanuarini 2012.
Kultuuriministeerium kavatseb peagi esitada valitsusele ringhäälinguseaduse muudatuste eelnõu, millega luuakse täpsem mehhanism ja ajakava üleminekul digitaaltelevisioonile. Analoogtelekanalitele kujuneks nii selgem õiguslik keskkond, soodustades kiiremat üleminekut digitaaltelevisioonile. Eelnõu väljatöötamine on ministeeriumis juba alanud.