Skype'ist lahkuv ettevõtte juht Niklas
Zennström andis Rootsi majandusportaalile di.se intervjuu, milles tutvustas oma
tulevikuplaane ja paljastas, et interneti-TV-l Joost on rohkem potentsiaali kui
Skype'il.
Siiani on Zennströmi põhitähelepanu hõivanud Skype, nüüd saab ta keskenduda oma uuele projektile Joost. „Skype'i juhtimine oli täiskohaga töö, teiste projektidega tegelesin, kui mul oli vaba hetk, Joostil on oma tegevjuht ja ma ei pea kogu aeg sellega tegelema,“ seletas ta.
Peale Skype'ist lahkumist kavatseb Zennström edaspidi pühenduda Joostile. „Ma ei plaani ettevõtet juhtima hakata. Plaanin keskenduda strateegia loomisele, tootearendusele ja partnerite otsimisele. Loomulikult plaanin rohkem aega pühendada oma riskikapitali ettevõttele Atomico,“ ütles ta.
Joost avati just kõigile soovijatele, varem said seda katsetada vaid testkasutajad.
Zennströmi sõnul on Joostil tohutu potentsiaal. „Ärimudel on ülilihtne, telereklaamil on tohutusuur turg. Skype'i sissetulek kasutaja kohta on suhteliselt pisike, kuid Joosti sissetulek iga vaataja kohta võib olla sama suur kui tavalisel televisioonil. Potentsiaal on tohutu, kuid see kõik ei juhtu niisama,“ arvas Zennström.
Zennströmi sõnul kasvatakse praegu ettevõtet, raha teenitakse hiljem. „Fookus on kasvul, rohkemal sisul ja toodete mitmekesistamisel. Täna on Joostiga reklaamilepingu sõlminud 37 juhtivat kaubamärki, teiste seas Coca-Cola, Intel, HP ja Procter Gamble,“ lisas ta.
Seotud lood
Skype’i müügiga miljardäriks saanud rootslane Niklas Zennström on vargsi käima lükanud uue projekti, millest peaks saama filmiala vaste internetis muusikalevitamisega tegelevale Spotify’le, kirjutab Dagens Industri.
Internetitelefoniga Skype miljardärideks
saanud rootslase Niklas Zennströmi ja taanlase Janus Friisi üleskiidetud
internetitelevisiooni projekt Joost jääb veel pea pooleks aastaks viibima,
kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri.
Skype'i eestlasest kaasasutajad on USA
interneti oksjonikorraldajalt eBay saadud miljarditest kroonidest osa
investeerinud Ida-Euroopa uudseid tehnoloogiaid või neil põhinevaid teenuseid
pakkuvatesse firmadesse.
Interneti oksjonikorraldaja eBay tunnistas,
et maksis suhtluskeskkonna Skype'i eest liiga palju ning tõmbas firma väärtuse
nüüd poole võrra alla.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.