Euroopa Komisjoni ettevõtlus ja
tööstusdirektoraadi juht Maive Rute sõnul on USA ja Euroopa Liidu majanduskliima
üheks suurimaks erinevuseks suhtumine pankrottidesse, mida eurooplased
kardavad.
„USAs on see hirm palju väiksem. Euroopas aga ollakse hirmul, mistõttu ei juleta oma äri alustada,“ ütles Rute usutluses Äripäevale. Rute sõnul loetakse USAs ärilist ebaõnnestumist pigem õppetunniks, mis lisab kogemusi, samas kui Euroopas on ärimehel eluks ajaks plekk küljes.
Rute sõnul töötabki Komisjoni eesmärgil muuta Euroopa ettevõtjasõbralikumaks, mille üks osa on ka avalikkuse teavitamine, et pankrot on äri loomulik osa. „Statistika näitab, et teist korda alustanute õnnestumisportsent on palju kõrgem,“ rääkis Rute. „Soovitame teha vahet pahatahtlikul või n-ö ausal, kui näiteks turg kaob, pankrotil.“ Nii tuleks tema sõnul seadusandlus teha paindlikuks ja pankroti protseduur kiiresti läbitavaks, sest kõigile osapooltele, ka võlausaldajatele, on kasulik, et firma jätkaks tegevust nii pea kui võimalik.
Praegu on Euroopas kõige ettevõtlikumad uute liikmesriikide noored. Seejuures ligi pooled lätlased, poolakad ja leedulased tahavad lähema viie aasta jooksul saada ettevõtjaks, mis on isegi enam kui ameeriklased, selgub Eurobaromeetri uuringust. Eestlased on selles arvestuses ELis alles kaheksandat, kuna selliseid mõtteid mõlgutab iga kolmas elanik.
Seotud lood
Ettevõtte Gamma Holdingu juhi Arvo Nõgese
sõnul peaks ettevõtetel olema just praegu need kõige paremad ajad, samas,
pankrotti võib tema sõnul lasta iga ettevõtte.
Viimase viie aastaga on Ühendkuningriigis
pensionäride pankrotistumise juhtumid kahekordistunud.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Viimased uudised
USA uus president võiks panna Euroopat pingutama
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele