Viimase viie aastaga on Ühendkuningriigis
pensionäride pankrotistumise juhtumid kahekordistunud.
Inglismaal ja Walesis on sel aastal kõikidest pankrottidest 7% puhul olnud tegemist pensionäridega. Veel 2002. aastal oli see 3%, kirjutas BBC.
See tähendab, et viimase aasta jooksul läks pankrotti 7900 briti pensionäri, viie aasta eest aga oli selliseid juhte 900.
Raamatupidamisfirma Wilkins Kennedy, mis uuringu korraldas, väitis, et vanemad inimesed, kes ei ole harjunud krediidi pakkumisega, võivad võtta üle jõu käivaid laene.
Ettevõte arvas, et numbrid võivad veelgi suureneda, kuna pikem eluiga tõstab toidu ja kütuse hindu, mis paljude pensionäride elu raskeks muudab.
Seotud lood
Äripäeva toimetus leiab, et ka Eestis võiks käivituda nn firmapensionide süsteem: tööandja maksab regulaarselt töötaja vabatahtlikkusse, kolmandasse pensionisambasse. See poleks tööandja lisakohustus, vaid lisavõimalus motiveerida töötajat.
Euroopa Komisjoni ettevõtlus ja
tööstusdirektoraadi juht Maive Rute sõnul on USA ja Euroopa Liidu majanduskliima
üheks suurimaks erinevuseks suhtumine pankrottidesse, mida eurooplased
kardavad.
Täna sõlmisid Eesti Vabariigi suursaadik
Venemaal Marina Kaljurand ja Vene Föderatsiooni asevälisminister Vladimir Titov
pensioniküsimusi reguleeriva lepingu.
Valitsusliidus kokkulepitud pensionide
kahekordistamise mehhanism sööb prognooside kohaselt lähema viie aasta jooksul
ära pensionikassasse kogunenud reservi ja hakkab nõudma eelarvest pidevalt
lisaraha.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.