Venemaa põllumajandusminister ütles,
et toiduainete hinnatõusus on süüdi importkaup ja seetõttu tuleb kraanid
kinni või pisut rohkem lahti keerata, vahendas Lenta.ru.
Põllumajandusminister Aleksei Gordejev teatas, et tema ametkond pole toiduainete järsus hinnatõusus süüdi, kirjutas ajaleht Vremja Novostei. Ministri hinnangul on tegelikuks süüdlaseks reformaatorid, kes „üheksakümnendatel panid Vene tarbijad impordi nõela otsa istuma.“ Seda ütles Gordejev võimupartei Ühtne Venemaa kodulehe andmetel riigi põllumajandusettevõtjatele.
Gordejev lubas samas järgmisel nädalal hinnad stabiliseerida. Selleks kavatsetakse reguleerida mitmete toiduainete importi, sealhulgas piimapulbri ja taimeõli sissevedu. Gordejev lisas, et kontrollitakse ka kaubanduskette, mis võivad omatahtsi hindu kergitada.
Ehkki Gordejev hinnatõusu ohjeldamise meetmed enda ametkonna arvele kirjutas, tuli Vene ajakirjanduse andmetel impordi täiendava reguleerimise idee majandusministeeriumist. Kaubanduskettide kontrollimisega tegeleb aga konkurentsiamet.
Septembri lõpul ütles Gordejev, et Venemaa turg januneb loomaliha järele ja selle importi suurendatakse aasta lõpuks hüppeliselt.
Venemaa valitsus asus hinnatõusuga aktiivsesse lahingusse 5. oktoobril, kui Rosstat avaldas, et septembris tõusid hinnad keskmiselt 0,8%. Kõige rohkem kallinesid toiduained. Piim kallines kuuga 7%, munad 6%, kuid päevalilleõli mõningates Venemaa piirkondades rohkem kui 20%.
Seotud lood
Ökoloogilise ja maaelu fondi Gaia juht Geza
Varga ütles, et Euroopa energeetikasektorit ohustab uut tüüpi sõltuvus -
sõltuvus Euroopa Liidu põllumajanduspoliitikast.
Venemaa tõstab vilja ekspordilt võetavat
riigilõivu, et takistada nisu ja odra müüki maailmaturule, vahendas Lenta.ru
rahandusministri Aleksei Kudrini sõnu.
Tarbijahinnaindeks tõusis statistikaameti
teatel oktoobris võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8,5 protsenti, mis on
viimase kümne aasta suurim tõus.
Riigikogu liige Mart Laar ütles tänasel
Grantmarkers East Forumil, et elame endiselt illusioonide maailmas.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.