Eesti aegade suurimaks paisuda tõotavas
korruptsiooniskandaalis tuleb võimalikult palju avalikkuse ette kiskuda, leiavad
Eesti ühiskonnategelased ning lisavad, et juba kahtlustuste tekkides võiks
poliitikuid süüdiolevaks pidada.
Maadevahetustehingute uurimisega seoses on üle kuulatud ühe parlamendipartei liikmeid, korruptsioonikahtlus on langenud mitmele tipp-poliitikule ja -ärimehele, kirjutas postimees.ee.
Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop leiab, et kõige õigem käitumine oleks, kui kahtlustatavad poliitikud tõmbuksid poliitikast tagasi.
Sutrop on veendunud, et poliitik on süüdi juba selles, kui on üldse skandaaliks alust andnud. «Ta on eksinud printsiibi vastu näida usaldusväärne,» märgib ta. «Sellega on ta kahjustanud poliitikute usaldusväärsust valijate silmis, mis aga toob kaasa kodanike võõrandumise riigist.»
«Jutt sellest, et tegemist on isikliku lapsepõlvesõbraga ja hea tuttavaga, on täiesti süüdimatu,» sõnab ta. «Kui altkäemaksu andmise ja võtmise süüdistus aga tõeks osutub, on muidugi küsimus, kuidas meie poliitikud küll nii müüdavad on.»
Loomingu peatoimetaja Mihkel Mutt on sama meelt, et poliitik pole süüdi mitte ainult siis, kui kohus ta süüdi on mõistnud, Muti arusaamist mööda peab poliitik teadma, et kui ta astub sellesse valdkonda, ei tohi tal olla patte minevikust ja asi pole mingisuguses JOKKis, enne sellest arusaamist tema hinnangul poliitikute maine ei parane.
Seotud lood
Eesti ajaloo suurim kõrgete riigiametnike
altkäemaksuafäär võib esimest korda ümber lükata ütluse "väiksed sulid võllas,
suured tõllas". Eile esitas prokuratuur kahtlustuse altkäemaksu võtmises
eksministrile ja Riigikogu liikmele Villu Reiljanile.
Tänasel pressikonverentsil selgus, et
altkäemaksu võtmises kahtlustatakse ka Rahvaliidu endist juhti Villu
Reiljanit.
Täna kapos käinud endise keskkonnaministri
Villu Reiljani advokaat Aivar Pilv ütles aripaev.ee-le, et Reiljan sai küll
kahtlustuse altkäemaksu võtmises, aga selles juhtumis pole tegu tüüpilise
altkäemaksu käsitlusega.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.