Vene majandusanalüütik soovitab eestlastel
äritulu nimel loobuda Venemaa kirumisest, kirjutas Ärileht.
Eelseisvad riigiduuma ja presidendivalimised hajutavad eestlaste Venemaa-äri kohale kerkinud tumedad pilved, kinnitab juhtiva lobiorganisatsiooni, Venemaa tööstuse ja tööandjate liidu analüüsiosakonna juhataja Oleg Fomitšev.
Fomitšev on pikalt töötanud kõrvuti Venemaa uue majandusministri Elvira Nabiullinaga.
Eestlaste ettevõtteid ei hakata näiteks maksuameti ja sanitaarepidemioloogiateenistuse täppislöökidega kaardilt kustutama, Pronkssõduri teisaldamisest lahvatanud vihapahvak on haihtunud, sest sündmus ise on ammendanud oma poliitilise potentsiaali.
Venemaa ettevõtjad soovivad Eesti, nagu ka teiste Balti riikide ettevõtjatega häid majandussuhteid, kinnitab Fomitšev, kuid selleks võiksid Eesti poliitikud arvestada idanaabri ambitsioone ja mitte arvustada teda demokraatia puudumise pärast. Üliaktiivse kaubavahetuse tõttu on Venemaal Euroopa Liiduga suheldes sageli kana kitkuda, liigne upitamine võib aga mõne sihitult uidanud välgulöögi piksevardana endasse tõmmata.
“Äri seisukohalt pole kõige tähtsam mitte hinnang riigi demokraatlikkusele, vaid keskkonna stabiilsus,” ütleb Fomitšev. “Vene ärimehed ei tegele poliitikaga, kui neile tundub, et Venemaal pole enam piisavalt vabadust, kolivad nad lihtsalt oma Londoni korteritesse.”
Aegamisi peale kasvavalt Venemaa uute juhtide põlvkonnalt ei tasu Fomitševi sõnul oodata Baltimaade suurimat hirmu – soovi taastada Nõukogude Liit, Venemaa majanduse ees seisvad probleemid isegi ei võimaldaks revanši.
Seotud lood
Euroopa 500 edukama ettevõtte TOP 2007
on selgunud. Esikümme koosneb 7 riigi ettevõtetest, nendest 2 on
Soomest ja Saksamaalt, 2 ettevõtet Prantsusmaalt ja 4 ettevõtet
Austriast, Taanist ja Rootsist ja Inglismaalt.
Euroopa Komisjon teatas eile, et sai
Venemaalt uued ettepanekud puidu eksporditollide üle tekkinud vaidluste
lahendamiseks, kirjutas Helsingin Sanomat.
Peaaegu kolmandik Venemaa elanikest pooldab
90ndatel erakätesse müüdud vara taasriigistamist, selgub ülevenemaalise
uuringukeskuse ????? uuringust.
Investeerimispanga Suprema varahalduse
strateeg Peeter Koppel kommenteeris aripaev.ee-le, et Venemaale investeerides
tuleb leida ka õige sektor üles.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.