Prantsuse ametiühingud tegid eile avalduse
streigi võimaliku jätkumise kohta, kui valitsus ei suuda lahendada eripensioni
reformidega seoses tekkinud ummikseisu.
Mõned Prantsuse ametiühingute rongi- ja metroojuhtide esindajad on vihjanud, et eelmisel nädalal olnud neli päeva kestnud streik võib saada järje järgmise kuu keskpaigas, juhul kui valitsus ei suuda lükata tagasi ettepanekut kärpida elektrikute, gaasi- ja transporttööliste eripensione.
Üks kõige sõjakamaid ametiühinguid, Sud-Rail, hoiatas, et järgmine streik võib kesta kuni kümme päeva, kui ministrid ei võta uuesti kaalumisele peamist vastuseisu põhjustanud reformi – pikendada tööliste töötamise aega 40 aastani.
Seni on saanud 6% riigipalgalisi jääda penisonile peale 37aastast töötamist. Teistel algab pension peale 40 tööaastat. Valitsuse sõnul läheb selline skeem riigile maksma ligi viis miljonit eurot aastas. Uus reform puudutab transportöölisi, kaevureid ja Prantsuse parlamendi liikmeid.
Valitsus on üles näidanud valmidust arutleda teisejärgulisi probleeme seoses eripensionidega, nagu pensioniindeks jms, kuid 40 aasta põhimõte ei kuulu peaminister Francois Filloni sõnul vastuvaidlemisele.
Eripensione on püütud kärpida ka varem. 1995. aastal sai see püüd saatuslikuks Alain Juppé valitsusele.
Kuid Francois Fillon valitsus usub, et praegu on asjaolud teised, sest hetkel on avalik arvamus nende poolt. Reform on president Nicolas Sarkozy katse leida lahendus avaliku arvamuse õiglustunnet riivavale pensionide probleemile.
Seotud lood
Prantsusmaa transporttöölised streigivad
valitsuse kava vastu kärpida riigitöötajate eripensioneid.
Rongijuhtide streigi tõttu on Saksamaal
seiskunud tänased reisid üle riigi, kuna töötajad laiendasid streiki ka
reisirongidele, kirjutas CNN.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.