Täna tegi Starmani uus suuromanik Baltic
Moontech Investments Holding kõikidele ettevõtte väikeaktsionäridele
ülevõtmispakkumise hinnaga 89,97 krooni aktsia.
Starmani aktsiad noteeriti Tallinna börsil pea kaks aastat tagasi, avaliku esmaemissiooni (IPO) hinnaks kujunes siis 52,42 krooni (3,35 eurot). Seega on need märkijad, kes on oma aktsiaid hoidnud tänaseni, teeninud aktsia hinna 71protsendiliselt tõusult 37,55 krooni aktsia kohta. Sellele lisandub kahe aasta eest kokku 1,05 krooni dividende aktsia kohta (35 senti 2005. ja 70 senti 2006. aasta eest).
Ülevõtmispakkumisel on tegemist sama hinnaga, mille Moontech maksis enamusosaluse eest. Enne seda liikus Starmani aktsia hinnavahemikus 78 kuni 80 krooni, millega võrreldes on ülevõtmispakkumise preemia 15 protsenti. Tõsi, tänapäeval makstakse ülevõetavate aktsiate eest veidi kopsakamat preemiat. Kalevi suuromanik Oliver Kruuda on pakkunud ettevõtte aktsiate eest isegi 60protsendilist preemiat. (Esialgu on siiski tegemist pelgalt lubadusega, mida turg ei usu).
Kui aga arvestada Starmani aktsia hinna ajalugu kogu börsil olemise aja jooksul, arvan, et nendel aktsionäridel, kes on aktsiat hoidnud, on läinud päris hästi.
Tõsi, tegemist on paraku väiksema osa avalikul esmaemissioonil osalenud investoritega. 2005. aasta juunis toimunud emissioonil märkis aktsiaid 1600 investorit, selle aasta 1. oktoobri seisuga oli Starmanil 514 aktsionäri.
Starmani aktsia käive oli täna 8,8 miljonit krooni.
Seotud lood
Starmani uus omanik Baltic Moontech
Investments Holding AS tegi kõigile ettevõtte väikeaktsionäridele
ülevõtmispakkumise.
Starmani aktsionäridel on homme viimane
päev vastu võtta või loobuda Baltic Moontech Investments Holdingsi
ülevõtmispakkumisest.
Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja
Lauri Lind ütles täna Baltic Moontech Investments Holdingu Starmani
ülevõtmispakkumist kommenteerides, et investor pakub mõistlikku hinda.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.