Negatiivsete uudiste ja pessimistlike
prognooside vool jätkab aktsiahindade langetamist Tallinna börsil, Äripäeva
indeks on juba langenud eelmise aasta novembri keskpaiga tasemele.
Tõsi, OMX Tallinn (endine Talse) liigub veel märtsi alguse tasemel, aga ka börsi üldindeksil on aastatagusele tasemele jäänud langeda vaid mõni protsent.
Eriti halvasti on viimastel päevadel käinud Baltika käsi. Alates möödunud aasta teisipäevast, mil meie juhtiv moekaubandusettevõte teatas oma eelmise kvartali majandustulemused, on selle aktsia hind kukkunud 15 protsenti ehk 13 krooni aktsia kohta. Tänaseks aktsia hinna langusnumbriks oli 3,40 protsenti ning see sulgus 80,11 kroonil. Käive oli Baltika aktsia kohta üsna korralikud 1,8 miljonit krooni. Tundub, et Baltika aktsia on üks väheseid, mis on reageerinud olulisel määral ettevõtte konkreetsetele majandustulemustele.
Seni on aktsiate hinnad liikunud, lähtudes peamiselt üldistest meeleoludest või nagu väärtpaberispetsialistid armastavad peenema terminiga väljendada, lähtudes üldisest sentimendist. Nii näiteks hindavad analüütikud Tallinki tulemusi pigem headeks, aga aktsia hind on pärast tulemuste avaldamist veidi langenud.
Kui mitte arvestada Viisnurga järglaste Trigon Property Developmendi aktsiat, mis kukkus 5,84 protsendi võrra 20,18 kroonini, ning Viisnurga aktsiat, mis kaotas 4,3 protsenti oma väärtusest, oli Baltika aktsia täna suurimaks langejaks.
Arco Vara aktsia hind langes 1,3 protsenti 23,94 kroonini. Võrreldes avaliku esmaemissiooni hinnaga, on väärtpaber kaotanud 37 protsenti ehk 14,06 krooni aktsia kohta.
Plusspoolele jäid Olympic EG aktsia, mis kerkis 0,38 protsenti 83,24 kroonini, Saku Õlletehase aktsia, mis kallines 0,20 protsenti 239,86 kroonini, ning ASi Tallinna Vesi aktsia.
Seotud lood
Baltika oktoobri müügitulu ulatus 106,6
miljoni kroonini, kasvades eelmise aastaga võrreldes 13%, Venemaal kasvas
müügitulu 84%.
Baltika müügiefektiivsus on sel aastal
vähenenud kiire laienemise tõttu väljapoole Balti riike, teatas Baltika.
Baltika III kvartali puhaskasum kukkus
aastataguse ajaga võrrelduna 50 protsenti, teatas ettevõte börsile.
Hoogsalt idaturul laieneva Baltika kasum
kukkus kolmandas kvartalis 50 protsenti ja ettevõtte aktsia langes selle uudise
peale eile 5 protsenti.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.