Keila linnapea Tanel Mõistus ütles täna
aripaev.ee-le linna veekvaliteeti kommenteerides, et see on hea.
„Mina ise küll ei ole kartnud, et siinne vesi võiks kahjulik olla,“ vastas Mõistus tänasele päevaküsimusele „Kas kardate, et Teie joogivesi võib vähki põhjustada?“.
„Ma ei ole teie andmetega kursis, aga meie vee-ettevõte on kinnitanud, et vesi vastab kehtestatud normidele. Keila vee- ja kanalisatsioonisüsteem on heal tasemel,“ lisas Mõistus, kelle sõnul käib praegu linnas uute trasside ehitus, mille valmimise järel on 99-100 protsendil elanikest võimalik vee- ja kanalisatsiooni süsteemiga liituda.
Mõistuse sõnul võtab linn asja vajadusel käsile ja kontrollib vee kvaliteeti. „Seni on sellest kuulda vaid ajakirjanduse vahendusel, aga kui tarvidus on olemas, teeme ka kontrolli,“ lubas ta, lisades siiski, et seni usub linnavalitsus, et vesi on hea.
Seotud lood
Riigikogu liige ja roheliste juht Marek
Strandberg arvab, et ennekõike peaksid Eesti põhjaranniku joogivee liiga kõrge
radioaktiivsete ainete sisalduse pärast muretsema ametnikud.
Iga seitsmes eestlane tarbib soovitavast
kõrgema radioaktiivsusega vett, mis võib soodustada vähktõve teket.
Keila Linnavalitsus tegi ettepaneku
kehtestada 1. jaanuarist 2% maamaksumäär. Kui eelnõu peaks jõustuma, on
prognoositav maamaksust saadud tulu 2008. aasta linnaeelarves
2 450 000 krooni.
Saku Lätte juhi Jaan Põldmaa sõnul
kasutavad nemad põhjavett, kuid nende kasutatav vesi vastab radioaktiivsuse koha
pealt Eestis kehtestatud normidele.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.