USA rikkuselt teine mees saatis president
Georg Bushi administratsioonile kirja, et ta tahab maksta rohkem makse.
Warren Buffett on kuulus investor, kes on kurtnud, et ta maksab madalamaid makse, kui tema alluvad, kaasaarvatud tema uksehoidja. Buffett, kelle varandus on väärt 52 miljardit USA dollarit, ütles: „Viimase kümne aastaga on maksusüsteem kaldunud rikaste suunas, eemaldudes keskklassist.“
Telekanalile NBC antud intervjuus ütles miljardär, et maksab vastukaaluks oma alluvate 32,9% tulumaksule ainult 17,7% tulumaksu, kirjutas business.guardian.co.uk.
"Kontoris ei ole kedagi alates uksehoidjast, kes maksaks nii madalaid makse nagu mina ja mul ei ole mingit makseplaani, mul ei ole raamatupidajat ja ma ei varja oma tulusid. Ma lihtsalt järgin USA kongressi kehtestatud nõudeid," ütles Buffett.
Juhtiv demokraat ja Harlemi kongressiliige Charlie Rangel avalikustas sellel nädalal plaani, mis kehtestab 4% lisamaksu inimestele, kes teenivad rohkem kui 200 000 USA dollarit aastas.
Vabariiklased ütlevad, et sellisel juhul kasvaks maksutulu 2 miljardit USA dollarit, mis oleks kõige kurnavam väikestele ärimeestele ja farmeritele. Härra Buffert’i märkus näitab olukorda väga robustselt. USA kaubanduskoda ütles, et 1% USA kõige kõrgemalt tasustatud töötajate arvele võib kanda 39% maksutulu ja 25% kõrgelt tasustatud inimestest maksavad 86% laekuvatest maksudest.
„Härra Buffett on teeninud suure hulga raha ja kui tema tahab maksta rohkem makse, siis see on tema asi," ütles USA kaubanduskoja peaökonomist Martin Regalianing lisas, et üks on kindel, kui tõsta makse, saab peagi näha USA-s majanduslangust.
Seotud lood
Ameeriklasest miljardäri Warren Buffetti
firma Berkshire Hathaway Inc. ostis osa Texase suuruselt teisest energiatootjast
NRG Energyst, mis üritas aastatuhande vahetusel kanda kinnitada ka Eestis.
Miljardärist investori Warren Buffetti
firma Berkshire Hathaway võib pakkuda raha võlakirjade kindlustajale
MBIA-le.
USA rahandusminister Hanry Paulson Jr
ütles, et USA ettevõtete tulumaksusüsteem kahjustab Ameerika ettevõtete
konkurentsivõimet, samas ei oodata talt selle parandamiseks tegusid.
Kohus määras valuutabörsil 3,45 miljonit
dollarit teeninud Jaapani koduperenaisele trahvi ja tingimisi vangistuse, kuna
ta ei maksnud makse.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.