USA rahandusminister Hanry Paulson Jr
ütles, et USA ettevõtete tulumaksusüsteem kahjustab Ameerika ettevõtete
konkurentsivõimet, samas ei oodata talt selle parandamiseks tegusid.
Paulsoni meelest on USA ettevõtete maksud kõrgemad ja maksusüsteem keerulisem kui Euroopas, Jaapanis ja muudes tööstusriikides, kirjutas International Herald Tribune.
USA rahandusministri sõnul kammitsevad kohalikke ettevõtteid kõrged maksud, topeltmaksustamine ja maksusüsteemi segadusttekitav keerukas. Ministeeriumi raporti kohaselt takistab kohalik maksusüsteem pädevalt majandusotsuseid vastu võtmast, alandab tootlikkust ja elustandardit.
Samas ei plaani rahandusministeerium selle teadmisega midagi peale hakata. Maksumuudatused kadusid president George W Bushi kavast kaks aastat tagasi, kui tal ei õnnestanud pensionireformi läbi viia.
2005. aasta oktoobris tegi ministeerium ettepanekud, mis oleks maksusüsteemi lihtsustanud, arusaadavamaks, õiglasemaks ja efektiivsemaks muutnud. Need aga mattusid Bushi kabinetis makulatuurikihi alla ja president ei teinud ka omapoolseid muudatusettepanekuid.
Ettevõtted ei looda ka, et midagi juhtub enne uue presidendi valimist.
USA kõrgeim ettevõtte tulumaksumäär on 39%, tööstusmaade keskmine on 31%. Ministeeriumi arvates võiks selle USAs langetada 27%ni.
Seotud lood
USA rikkuselt teine mees saatis president
Georg Bushi administratsioonile kirja, et ta tahab maksta rohkem makse.
Sel nädalal ilmus Eurostati ja Euroopa Komisjoni
poolt avaldatav kogumik maksustamise trendide kohta Euroopa Liidus. Selle
andmetel oli Eesti maksukoormus ELi liikmesriikide seas üks madalamaid.
Võtan mütsi maha Balti riikide
maksusüsteemi ees, sõnas USA Cato Instituudi maksuekspert Daniel Mitchell eile
Washingtonis Balti riikide ja USA diplomaatiliste suhete 85. aastapäevale
pühendatud üritusel.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.