Noored hakkajad ettevõtjad loovad firmasid
nagu seeni pärast vihma. Põhjus on lihtne - palgatöö valmistas pettumuse või ei
võimalda iga päev üheksast viieni tööl käia.
Transpordiettevõtte 21-aastase omaniku Karmo Karelsoni sõnul on oma äri ajamise juures tähtis, et asi endale meeldiks, oleks hingelähedane, kirjutab Äripäev. "Veel parem, kui töö kattub näiteks hobiga," lisab ta.
Sillutis Eesti OÜ 22aastane omanik Tanel Rebane toonitab seevastu, et unustada ei tohiks ka pealehakkamist ning soovi kuhugi jõuda. "Kui neid pole, siis võib asja nurka visata," kinnitab ta. Samuti 22aastase Erkki Saarniidu sõnul tuleb algusajal teha oma ärist prioriteet ning oma aega sellesse võimalikult palju panustada. "Ei tohi asja käest lasta, mis muude tegevuste kõrval nagu kool, töö ning vaba aeg on kerge tulema," rõhutab ta.
Karelsonil immitses peas mõte oma asja ajama hakata juba tükk aega. Konkreetse tegevuse juurde jõudis ta läinud kevadel, kui otsustas sõbraga asutada transpordiga tegeleva Karser Eesti OÜ. Innustus tuli koolist ning õpitavast erialast. Saarniit seevastu on äriregistris kirjas nii füüsilisest isikust ettevõtjana kui ka osaühingu omanikuna.
Rebane tõdeb, et oma ettevõtte asutamine on kerge, kui on piisavalt pealehakkamist. "Tuleb natuke uurida-puurida ja ongi valmis," selgitab ta. "Siiski peab tõdema, et õige töö algab alles pärast juriidilise osa valmimist."
Seotud lood
Ida- ja Kesk-Euroopa suurfirmade edetabelis
domineerivad Poola ja Ungari energiafirmad ja autotootjad, kuid nende sekka on
jõudnud ka neli Eesti firmat.
Eesti ettevõtted eiravad endiselt
taustauuringu vajadust: partneri tausta uurib väike osa ettevõtetest.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.