Eesti Arengufondi ja Bank Saint Petersburgi
nõukogu esimees Indrek Neivelt usub, et peagi on Euroopas oodata pankade
lagunemiste lainet.
„Vaadake näiteks ABN Amrot, mis oli liiga suur ja lagunes seetõttu! See on uue trendi algus. Pangad muutuvad Euroopas liiga suureks ja hakkavad lagunema,“ märkis Neivelt Balti Arengufoorumil. „Ka Citigroup on liiga suur, igaüks saab sellest aru. Selleks, et see suudaks paremini väärtust luua, tuleks ta osadeks jagada.“
Endine hansapankur rääkis, et nägi hiljuti Bank Saint Petersburgi täiendava aktsiaemissiooni eelsel road show’l Londonis, kui suur on huvi regionaalse panga vastu. Samuti on tema sõnul Londonis viimase viie aastaga tekkinud rohkelt väikseid väga edukaid fonde.
„Ka meil siin on vaja enam nišitegijaid. Kui pank muutub liiga suureks, kaotab ta oma paindlikkuse,“ rääkis Neivelt, kes oma väidetele foorumil ka korduvalt vastuhääli kuulis.
Neivelti sõnul ei ole sugugi nii, et mida suurem on pank, seda kasumlikum ta on. Näiteks tõi ta Citibanki uuringu, millest selgus, et reeglina ei olegi suured pangad tulemuslikumad kui väiksed. Ühe peamise erinevusena suurte ja väikeste vahel tuli välja, et suurte pankade juhid saavad palju rohkem palka.
Seotud lood
Neivelti ja Putini pank Bank Saint
Petersburg tegi täiendava avaliku aktsiaemissiooni, kaasates 274 mln
dollarit.
Swedbanki tegevjuht Jan Lidén leiab, et
ühtsete reeglite puudumine Läänemeremaades takistab üle piiride laienemist, ja
loodab, et olukord muutub.
Balti riikide majanduste aeglustumine tuleb
karmim, kui oodatud ja võib tähendada veelgi äkilisemat kukkumist, ütles
Swedbanki tegevjuht Jan Lidén. Siiski ei usu ta, et Balti riikide
rahvusvaluutasid ähvardaks devalveerimine.
Vene pank Bank Saint Petersburg, mille
nõukogu esimees on eestlane Indrek Neivelt, korraldas täiendava avaliku
aktsiaemissiooni, kaasates 274 mln dollarit.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?