Mitu Kohtla-Järve maja on külmas, sest
majavalitseja ei maksnud kaks aastat soojusettevõttele arveid ja kasutas selle
asemel tema arvele laekunud raha mittesihtotstarbeliselt.
Olevi tänava 23 maja küttevõlg on üle 200 000 krooni. Hiljuti loodud korteriühistu palkas firma, kes analüüsib praegu nii suure võla tekkepõhjusi. Korteriühistu esimehe Viktor Petrovski sõnul on juba praegu selge, et endine majavalitseja kulutas vähemalt 108 000 krooni elanike ühisraha millekski muuks kui maja tarbeks.
Linnapea asetäitja Jüri Kollo ütles Põhjarannikule, et läbirääkimised soojusettevõttega käivad ning ta loodab, et küsimus lahendatakse positiivselt. "Olevi tänava 23 maja olukorras on süüdi mitte ainult elanikud, kes ise ei maksnud ega kontrollinud majavalitseja tegevust, vaid minu arvates ka VKG Energia," lausus Kollo.
"Selle majaga pidanuks varem tegelema hakkama, mitte kaks aastat ootama. Oli ju näha, et pikka aega polnud raha laekunud. Nüüd tegeleb ühistu võlgnikega, igaüks maksab kütte eest nii palju kui saab," ütles linnapea asetäitja.
"Ta pettis inimesi, kinnitades kaks aastat, et tasub arveid. Me uskusime teda, nüüd aga oleme külmas," ütles Viktor Petrovski ning lisas, et praegu on korterites külm, kütame elektriga. „Hea, et maja juhtmed suudavad kuni 100amprist koormust välja kannatada,“ kurtis Petrovski.
Töö võlgade tasumisega käib ka teistes majades, mis pole veel sooja saanud. Jüri Kollo arvab, et ega nemadki külma jää. Praegu pole veel kütma hakatud selliseid suuri korrusmaju nagu Torujõe tänav 1a, Sakala tänav 1 ja Uus tänav 5.
Seotud lood
Kohtla-Järvel on nüüd maamaksust vabastuse
saamise õigus kõikidel pensionäridel, sõltumata sellest, millist pensioni nad
saavad ning kas neil on eramu või elavad nad kortermajas, kirjutab
Põhjarannik.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.