Prisma Peremarketi Mustamäe
Prisma juhataja Margus Musthalliku sõnul on vargused peale
karistusseadustiku muudatust kasvanud 135%.
Tema arvates on olukord muutunud väga tõsiseks, sest väga sageli juhtub, et pikanäpumees käib mööda poodi ringi kalkulaatorit kasutades ja varastatava kauba maksumust välja arvutades. "Keskmiselt üritatakse varastada kaupu 400-500 krooni eest korraga," rääkis Musthallik varaste strateegiast, mis garanteerib neile ka mitmendat korda vahele jäädes väärteomenetluse.
„Peamisteks vargusartikliteks on osutunud kosmeetikatooted, alkohoolsed joogid, kodutehnika ja kodukaup,“ ütles Musthallik.
"AS Prisma Peremarket on Kaupmeeste Liidu liige ja toetab Kaupmeeste Liidu ja Eesti Turvaettevõtete Liidu pöördumist," ütles Musthallik aripaev.ee-le.
"Prisma Peremarketi kauplustes registreeritakse iga vargusjuhtum ning pikanäpumehed antakse alati üle politseile karistuse määramiseks," rääkis juhataja turvatöötajate tavapärasest tööst.
Küsimusele, mida saavad kauplused teha poevaraste ohjeldamiseks, vastas juhataja: „Kauplusel on võimalik vargusi ainult ennetada, investeerides väga kallitesse turvasüsteemidesse.“
Seotud lood
Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektor Kaupo Kuusik rääkis, et pöördumise
mõte oli leida seaduslik võimalus, kuidas juriidiliselt korrektselt ohjeldada
poevargaid.
Justiitsminister Rein Lang ütles
aripaev.ee-le, et temal ega justiitsministeeriumil ei ole kohe kindlasti plaanis
teha valitsusele ettepanekut 15. märtsil karistusseadustikus kehtima hakanud
seadusmuudatuse tühistamiseks.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.