Mitme väikse tuulepargi eestvedaja ja Eesti
Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse liikme Martin Kruuse sõnul on Eesti
Energia taolise suure tootja turuletulek kurvastav, kuna tuuleparkidele
jagatav toetussumma väheneb.
Kruuse sõnul ei ole tal lähiktulevikus kindlasti plaanis Eesti Energia loodava Baltimaade suurima tuulepargiga Aulepas koostööd teha. „Suur tugev tegija Eesti Energia teeb väikesed tootjad ärevaks,“ ütles Kruus ning lisas, et kahjuks on toetussumma kindlaks määratud ja mida enam tootjaid turule tuleb, seda vähem toetust igaüks saab.
„Kindlasti ei ole plaanis juba käivitama hakatud projekte pooleli jätta,“ kommenteeris ta. Samas ütles energiaspetsialist, et uutest projektidest rääkides on ta väikese tootjana praegust olukorda arvestades tagasihoidlik.
Ettevõtja sõnul jagatakse toetusi nii kaua, kuni jätkub ehk kui oktoobriks on ette antud aastane tuuleenergia maht täis toodetud, siis novembris ja detsembris toetust keegi ei saa.
Martin Kruus tegeleb Pakri, Viru-Nigula ja Paldiski tuuleparkides energia tootmisega. Lisaks üritab ta käivitada Hiiumaa tuuleparki, kus praegu tegeldakse keskkonnamõjude hindamisega.
Seotud lood
Eesti Energia andmetel stardib Baltimaade
suurim tuulepark Aulepas 2009. aasta kevadel. Tuulepark läheb maksma ligi 900
miljonit krooni ja rahastamine toimub Eesti Energia omavahenditest.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.