Statistikaameti juhtivstatistik Angela
Poolakese sõnul on sotsiaalkaitsekulutused SKP-st Eestis väga väikesed võrreldes
teiste Euroopa riikidega.
„Sotsiaalkaitsekulutused sisemajanduse koguproduktist (SKP) on Eestis tõesti väikesed võrreldes teiste riikidega. Kuid Läti, Leedu on enam-vähem samal tasemel,“ ütles Poolakese. "Eesti kulutused sotsiaalkindlustusele moodustavad 13,2% SKP-st 2004. aastal (eurostati andmebaasi andmetel). Euroopa Liidu (EL25) keskmine oli 13 protsendipunkti kõrgem (26,2%). Eestiga sarnaselt madalad kulutused olid Lätis (12,2%), Leedus (12,9%). Tabeli eesotsas on Rootsi (31,7%), Taani (29,8%) ja Prantsusmaa (29,3%)," rääkis Angela Poolakese.
"Kui me vaatame konkreetselt vanaduspensioni, mida antud uuringus käsitleti, siis Eesti on nende kulutuste osas SKP-st tagantpoolt teisel kohal 5,7%-ga 2004. aastast ning see pole vahepeal muutunud. Eestist tagapool on üksnes Iirimaa (3%), kuid samas on nende vanuseline struktuur parem. Eestis tuleb pensionäre rohkem juurde, kuid pensionid SKPst pole suurenenud,“ rääkis Angela Poolakese.
"Lätis, Leedus ja Luxembourgis on see protsent SKP-st 5,8, EL25 keskmine on 10,8. Kõige rohkem kulutatakse Austrias (13,3), Itaalias (12,9%), Rootsis (12%), Saksamaal (12%). Nimetatud andmed käivad 2004. aasta kohta, kuna Eurostati andmebaasi pole uuendatud," lisas Poolakese.
Seotud lood
Riigikogu liige Eiki Nestor ütles
aripaev.ee-le, et Inglismaal koostatud pensionitoetuste uurimuse kohaselt Eesti
4. koht tabeli lõpuviisikus on täiesti reaalne ning on tihedalt seotud meie
demograafilise olukorraga.
Riigikogu võttis täna üksmeelselt
vastu pensionikindlustuse seaduse muudatused ning seega kasvab järgmisel aastal
keskmine pension üle 4500 krooni.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?