Peaminister Andrus Ansip ütles riigikogu
infotunnis, et Keila haigla kulud on suuremad kui tulud ja tegevuse jätkamiseks
otsitakse investoreid.
Peaminister vastas ka riigikogu liikmete Jaak Aabi, Aivar Riisalu, Heimar Lengi, Valeri Korbi, Eldar Efendijevi, Helle Kalda, Nelli Privalova, Olga Sõtniku ja Marika Tuusi arupärimisele Keila haigla kohta. Arupärijate kinnitusel on Sihtasutus Põhja-Eesti Regionaalhaigla otsustanud võõrandada haigla koosseisus oleva 200 kohaga Keila haigla, kus tegeletakse hooldusravi, järelravi ja psühhogeriaatriliste patsientide raviga.
Ansip selgitas, et sotsiaalministeeriumi eesmärk on säilitada haiglas hooldus-, taastus- ja järelraviteenuse osutamine vähemalt praeguses mahus. Tulenevalt majandusanalüüsist, on Keila haigla majandustulem negatiivne, mis ei võimalda haiglal jätkata oma tegevust senisel kujul. Ressursside otstarbeka planeerimise ja raha sihipärase kasutamise vajadusest tulenevalt on Põhja-Eesti regionaalhaigla ja sotsiaalministeerium käivitanud tegevused võimalike investorite leidmiseks, et jätkata Keila haiglas tervishoiu- ja hoolekandeteenuste osutamist ning maja haldamist.
"Riigi seisukohalt on väga oluline tagada praegu pakutavate teenuste osutamise jätkamine Keila haiglas. Üheks võimalikuks lahenduseks oleks tegevuse jätkamine Põhja-Eesti Regionaalhaigla poolt moodustatud iseseisva äriühingu vormis uutel juhtimisalustel efektiivselt toimiva haiglana,” märkis peaminister.
Seotud lood
Põhja-Eesti Regionaalhaiglale (PERH)
kuuluva Keila haigla vastu huvi tundnud investorid pidid tegema oma pakkumised
selleks laupäevaks, täna ütles PERH, et tähtaega on huviliste palvel pikendatud
1. novembrini.
Ärimees Urmas Sõõrumaa tunneb huvi Keila
haiglasse investeerimise vastu, juhul kui see tulevikus võimalikuks peaks
osutuma.
Kahepäevasel visiidil Sloveenias olev
peaminister Andrus Anisp ütles, et Eesti unistus oleks eurotsooniga liituda
niipea kui võimalik.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.