Ehkki hommikul alustas Olympic EG aktsia
hind kerge tõusuga, kukkus see päeva lõpuks kuue protsendi võrra 61,80 kroonini,
mis teeb meelelahutusettevõtte turuväärtuseks 9,3 miljardit krooni.
Kahe päevaga on ettevõtte väärtus kahanenud 2,4 miljardit krooni võrra.
Käivet kogunes aktsial 23,86 miljonit krooni.
Ehkki 1,2 miljardit krooni aktsiate haihtunud väärtusest kuulub suuromanikule Armin Karule ning 0,7 miljardit teisele suuromanikule Jaan Korpusovile, jätab ettevõtte juhtide käitumine kummalise mulje. Olympicul on ikkagi üle kahe tuhande aktsionäri, kes ootavad selgitusi. Paraku pole Äripäeval õnnestunud kolmanda kvartali majandustulemuste ning kasumihoiatuse kohta täiendavaid kommentaare saada. Armin Karu olevat hoopis Las Vegases ja ka teistelt juhtidelt ei ole saadud vastust ei telefonitsi ega ka elektronposti teel.
Enam kui veerandile Olympicu aktsionäridest kuulub aktsiaid väärtusest 100 000 kuni miljon krooni. Nende investeeringute väärtus on kahe päevaga kukkunud viiendiku võrra, mis nendele tähendab kümneid kuni sadu tuhandeid kroone. Ma kardan, et nii mõnelgi neist on Olympicu aktsiad esimeseks ja seni ainsaks investeeringuks.
Olympicu meeskond eesotsas Armin Karuga jätkab kahjuks meie börsiettevõtete traditsiooni, mille kohaselt soovitakse väga rääkida tulevikuplaanidest ning visioonidest, aga kui on vaja kommenteerida konkreetseid tulemusi, ollakse äärmisel kidakeelsed.
Järgmise kolme aasta arenguplaanid esitanud Viisnurga aktsia hind kukkus päeva lõpuks 14,1 protsenti.
Seotud lood
Olympic Entertainment Groupi juhatuse liige
Andri Avila leiab, et kui ettevõte oleks kasumihoiatuse andnud juba teise
kvartali tulemuste järel, oleks see enam segadust tekitanud.
Mööblit ja ehitusmaterjale tootev Viisnurk
kavatseb tootmise kõrval hakata aktiivselt laienema jaemüügiturul.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.