Olympic Entertainment Groupi juhatuse liige
Andri Avila leiab, et kui ettevõte oleks kasumihoiatuse andnud juba teise
kvartali tulemuste järel, oleks see enam segadust tekitanud.
”Kasumihoiatus tehti siis, kui kõik 2007. aasta tulemust mõjutavad tegurid olid lõplikult selgunud (näiteks Admiralu Klubsi ülevõtmise venimine võrreldes esialgselt kavandatuga). Usun, et taoliste uudiste kiirustades avaldamine oleks investorites veelgi rohkem küsimusi tekitanud,” põhjendas Avila hilist kasumihoiatust.
Avila ei osanud praegu veel öelda, millal võiks kasumlikkus taas tõusta, kinnitades veel kord, et ettevõtte olemasolevate põhioperatsioonide baasnäitajad on endiselt head.
„Kasumlikkuse kasvatamise võtmeküsimus on uute ülevõtmiste käigus omandatud ettevõtete integreerimises ning muutmises OEG standarditele vastavateks meelelahutusettevõteteks. Integratsiooniprotsess on mitmel turgudel alles käimas,“ selgitas kasiinojuht ajalisi lubadusi andmata.
Möödunud nädala neljapäeval, 15. novembril, teatas Olympic, et selle aasta 9 kuuga ulatus meelelahutusketi kasum kokku 275,6 miljoni kroonini, jäädes 2,6 miljoni krooniga alla möödunud aasta sama perioodi tulemustele. Samuti jäi aastatagusest väiksemaks ka ärikasumi maht.
Nii käibele kui ka kasumile avaldasid ettevõtte teatel mõju kolmanda kvartali Poola Sunrise kasiino suurvõidud, Kaunases asuva esinduskasiino hotelli renoveerimistööde venimine, Eestis Rocca al Mare ja Grand Hotell Tallinna tulude kahanemine seoses asukoha hoone renoveerimistöödega ning planeeritust hilisemad kasiinode avamised Ukrainas ja Valgevenes.
Seotud lood
Kasiinokett Olympic Entertainment Group
alandas äsja avaldatud kolmanda kvartali tulemustega ka oma 2007. aasta käibe-
ja kasumiprognoosi, mida oli langetatud.
Kasiinoketi Olympic Entertainment Group
kolmanda kvartali kasum langes aastatagusega võrreldes ligi kolmandiku võrra,
peatudes 92,8 miljonil kroonil.
Ehkki hommikul alustas Olympic EG aktsia
hind kerge tõusuga, kukkus see päeva lõpuks kuue protsendi võrra 61,80 kroonini,
mis teeb meelelahutusettevõtte turuväärtuseks 9,3 miljardit krooni.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.