Tallinna linnavalitsus võttis vastu otsuse
tõsta maamaksumäära 1,5 protsendini, seega tõuseks maamaks 2,5 korda.
Sel aastal tegi Reformierakond ettepaneku kaotada Tallinna linnas maamaksu. Tallinna Linnapea Edgar linnapea sõnul ei ole vaja kehtestada täielikku maksuvabastust, vaid kompenseerida seda neile kes ei suuda maamaksu tasuda. Savisaare sõnul on Tallinna linn Eesti kõige kallima kinnisvaraga linn, ning see on naeruväärne, et linnas on riigi üks madalaimaid maamakse.
"Me ei joondunud Reformiearakonna sõnadest, vaid praktikast. Kuressaares on maamaksu määr 1,5% ja Keilas 2%. Saku vallas on maamaksu määr 1,7% ma leian, et lähestikku asetsevatel omavalitsustel peaks olema ligilähedane maamaks. Inimestele kompensseritakse ühekordse toetuse näol maksuvahe. Taotlustele eraldas linn eelmisel aastal 360 000 krooni, millest reaalselt maksti välja 150 000 - 180 000 krooni. See näitab, et linnakodanikud ei ole vajanud ega soovinud linnalt kompensiatsiooni taotleda. Kindlasti on järgmisel aasta lood teisiti ja linnavalitsusse laekub rohkem taotlusi," sõnas Savisaar.
Maamaksu tõstmisega saadud rahast on linnal plaanis välja ehitada Nõmme ja Pirita vee- ja kanalistasiooni võrgustik ning panustada keskkonna paremaks muutmisele.
Viimati hindas riik maamaksu määra 2001. aastal. Hetkel ei ole teada kuna riik uue maamaksu määra hindamise ette võtab. Kas ka siis jääb äsjavastuvõetud maamaksu tõus püsima, ei osanud Tallinna linnapea kommenteerida.
Seotud lood
Reformierakond teatas, et alustas täna oma kodulehel allkirjade kogumist Tallinna linnavalitsuse kava vastu tõsta maamaks pealinnas kahe ja poole kordseks.
Tallinna linnakassa laekumistest ületasid
eelarve maksutulud ja toetused, muud laekumised jäid eelarvele alla.
Keskerakond kaalub võimalust tõsta uuest
aastast maamaksu Tallinnas 2,5 korda, mis tõstaks 900ruutmeetrise Merivälja
elamukrundi maamaksu aastas 2300 kroonilt 5800 kroonile.
Täna varahommikul lõppenud Tallinna
Linnavolikogu istungil astusid Isamaa ja Res Publica Liit ning teised
opositsioonierakonnad jõuliselt vastu Tallinna Kesktelevisiooni loomisele.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.