Venemaa president Vladimir Putin toetas
täna avalikult Gazpromi direktorite nõukogu aseesimehe Dmitri Medvedjevi
kandidatuuri Venemaa järgmiseks presidendiks, vahendas Prime Tass.
Putin kohtus kõikide riigiduumasse valitud parteide esindajatega, et arutada, keda märtsikuistel presidendivalimistel toetada. Kandidaadis jõuti lõpuks üksmeelele ning otsustati toetada Putini soositud Dmitri Medvedjevit.
Venemaa presidendi valimised toimuvad 2. märtsil 2008. Venemaa praegusel presidendil Vladimir Putinil jõuab sellega lõpule 8aastane valitsusaeg.
Medvedjev oli üks võimalikest presidendi kandidaatidest. Teised võimalikud kandidaadid olid endine kaitseminister Sergei Ivanov ja praegune 12. septembril ametisse nimetatud peaminister Viktor Zubkov. Kolmest kandidaadist oli Zubkov kuni 12. septembrini laiemale avalikkusele tundmatu ning poliitiliselt mitteambitsioonikas, Ivanov on endine KGB agent ning radikaalsem kui Medvedjev. Kõik kolm kandidaati on president Putinile lähedalseisvad isikud.
Dmitri Medvedjev on sündinud 1965. aastal Peterburis, lõpetanud õigusteaduskonna ning 2000. aastal sai temast Putini tolleaegse presidendikampaania juht. Koos presidendiga läks ka tema Kremlisse, mitte küll riiki juhtima, vaid esialgselt Kremli personali. 2003. aastast on ta gaasihiiglase Gazprom juhatuse liige ning samal aastal nimetati ta Venemaa esimeseks asepeaministriks.
President Putini erakond Ühtne Venemaa kuulutab 17. detsembril toimuval kongressil Dmitri Medvedjevi ametlikuks presidendikandidaadiks.
Seotud lood
Investeerimispanga Evli Securities
varahalduse strateeg Peeter Koppel ütles, et Venemaa presidendi Vladimir Putini
otsus määrata oma mantlipärijaks 42-aastane Dimitri Medvedjev, oli teene Venemaa
aktsiaturule.
President Putini poolt võimaliku järglasena
asepeaministri Dmitri Medvedjevi nimetamine kergitas Venemaa aktsiaturge uutele
rekorditele.
Hansapanga üks asutajaid ja endine Tallinna
linnapea Jüri Mõis ütles aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et eile
avalikustatud Venemaa uus presidendikandidaat oli talle hea uudis.
Danske Banki analüütik Lars Rasmusseni
arvates on praegu Venemaa Riigiduuma valimiste lõpusirgel suurim küsimus, kas
president Vladimir Putin jätkab poliitilise juhina Venemaal ning millisel
positsioonil ta seda teeb.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.