Aasta jooksul on välismaale tööle ja elama
läinud 110 000 lätlast, teatas Läti tööandjate liit.
Tööandjate liidu juhi Elina Egle sõnul on palju loota, et inimesed, kes on läinud Lätist välismaale elama, peaksid varsti naasema.
Uuringust selgus, et inimestest, kes on Lätist lahkunud välismaale tööle, kavatsevad ainult 10-30% tagasi tulla, vahendas BBN.
Egle sõnul peaks Läti eeskuju võtma Suurbritanniast, Rootsist ja Kanadast, sest need riigid suudavad ligi meelitada kvalifitseeritud välistööjõudu.
Egle tõi Taani ja Suurbritannia puhul välja, et need riigid kaasavad ka oma diplomaate nõutud spetsialistide otsimisse. Egle sõnul võiksid ka Läti diplomaadid panustada riigi atraktiivsemaks tööpaigaks muutmisse, näiteks välistudengite silmis, kes õpivad Läti haridusasutustes.
Tööandjate liidu juhi sõnul on välismaalastel probleeme Läti viisa saamisega. Näiteks tõi ta Lätisse tööle kutsutud India koka, kes pidi Läti viisa saamiseks minema Shanghaisse.
Läti ettevõtjad peavad välismaa töötaja palkamise eest maksma 640 latti (ca 14 300 krooni). Samas näiteks Suurbritannias peab ettevõtja maksma välistöölise palkamise eest vaid 75 naela (1630 krooni).
Seotud lood
Läti majanduskasv, mis on euroliidu
kiireim, võib jaheneda nii kiiresti, et see tundub majanduslangusena, kui
palgakasv aeglustub ja ettevõtete kasumid saavad kannatada, teatas Moody’s oma
raportis.
Lõuna-Eesti suurimaid
projekteerimisfirmasid AS Tari on saanud viimastel aastatel Riiga ja Riia
ümbrusse mitmeid tasuvaid tööotsi, mullu ja tänavu sai ta keskmiselt ligi 40
protsenti käibest Lätist.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.